Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

Koncerty

Koncert Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Wolanianki” w pociągu KM

czwartek, 27 maj 2021 17:26 / Autor: Kamil Zapora
mazowieckie.com.pl
Kamil Zapora

W najbliższą niedzilę w pociągu KM na trasie Wolanów – Drzewica oraz Drzewica – Wolanów Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki” da pierwszy popandemiczny koncert.

Pasażerom pociągu nr 29506 relacji Radom – Drzewica podróż w niedzielne popołudnie umili Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki”. Koncert odbędzie się na trasie Wolanów – Drzewica. Pociąg z Wolanowa wyruszy o godz. 17:04, a do Drzewicy dotrze o godz. 17:43. Na podróż z muzyką ludową mogą także liczyć podróżni pociągu nr 29559 relacji Drzewica – Radom. Pociąg z Drzewicy wyruszy o godz. 19:05, a do Wolanowa dojedzie o godz. 19:49.Skąd taki pomysł? Wyjaśnia Michał Retelewski, manager zespołu:

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki” powstał w 2009 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Ludowego. Założycielką zespołu jest Barbara Waśkiewicz, szkolna pedagog z Wolanowa. „Wolanianki” liczą ponad 50 członków. Są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat, głównie z terenu gminy Wolanów. Opiekunkami zespołu są Barbara Waśkiewicz i Ewa Kijas. Trenerem wokalnym zespołu jest Michał Retelewski, a za oprawę muzyczną odpowiada akordeonista Jacek Zelga.

„Wolanianki” w swoim repertuarze, oprócz tradycyjnych melodii regionalnych, ludowych i patriotycznych, mają utwory własne, które wykonują w barwnych ludowych strojach opoczyńskich. Dzięki wsparciu samorządu, szkoły, sponsorów, ale także dzięki zaangażowaniu opiekunek, zespół bierze udział w licznych regionalnych imprezach, festiwalach i festynach. Na swoim koncie ma kilka teledysków: „Pościłabym w piątki”, „Gloria”, „Drewniany mosteczek”, „Oj tak, oj tak”, „Hajze konisu”, „Pikne nasze góry, piękne nasze pola”, „Wolanianki my są”, „Kiedyś byłam różą”, „Od serca do ucha”, „Dzisiaj w Betlejem”.