Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

KULTURA

Ptasie nasTroje. 60 lat RTF

sobota, 29 maj 2021 19:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W ramach obchodów 60 lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w piątek, 28 maja w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu otwarta została wystawa fotograficzna pt: Ptasie nasTroje.

Dorota Wólczyńska, Tomasz Kuna i Marek Zawadzak z upodobaniem fotografują ptaki. Fascynuje ich przyroda, pasją jest fotografowanie. To co zaprezentowali na wystawie w Dziale Przyrody Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu budzi w widzach wielki podziw i szacunek. Fotografowanie ptaków w szególności wymaga wielkiej cierpliwości i wielu wyrzeczeń. Zajęcie czasochłonne i wymagające. Dlaczego Dorota Wólczyńska, Tomasz Kuna i Marek Zawadzak fotografują właśnie ptaki, jakich umiejętności wymaga taki płochliwy temat?:

W niedzielę, 30 maja kolejna odsłona jubileuszu 60 lecia RTF. W MCSW Elektrownia o godz. 12 otwarta zostanie wystawa fotograficzna Andrzeja Krynickiego, o godz. 13 wernisaż wystawy fotograficznej Cezarego Dubiela.