Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

KULTURA

„Na Musicalovo” już w II Etapie!

sobota, 05 czerwca 2021 09:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
Fb Na musicalowo
Elżbieta Warchoł

Celem projektu „Na Musicalovo” są młodzieżowe warsztaty filmowo-artystyczne, zakończone realizacją krótkometrażowego musicalu filmowego. W I etapie realizacji odbyły się nabory i castingi do poszczególnych grup współrealizujących projekt. Organizatorzy otrzymali ponad 200 zgłoszeń od młodych i kreatywnych ludzi z Radomia i okolic. Ostatecznie w projekcie znalazło się 50 osób w grupie artystyczno-muzycznej, która dzieli się na podgrupy aktorską, taneczną i wokalną oraz 23 osoby w grupie multimedialnej, która dzieli się na podgrupy reżyserską, scenariopisarską, operatorską oraz produkcyjną.

Najwcześniej rozpoczęła pracę grupa multimedialna, która już zakończyła cykl spotkań scenariuszowych, dzięki którym już są na zaawansowanym etapie pisania scenariusza musicalu. Przed nimi zajęcia praktyczne z dziedziny operatorskiej oraz zdjęcia próbne z pretendentami do głównych ról w filmie.

Grupa artystyczno-muzyczna również rozpoczęła zajęcia, ale z zakresu tańca i śpiewu. Do końca czerwca wszystkie warsztaty odbywają się w każdą sobotę w budynku MOK Amfiteatr przy ul. Daszyńskiego 5. W okresie wakacyjnym będą odbywać się spotkania i próby w podgrupach, aż do rozpoczęcia zdjęć na planie filmowym. Ten zaplanowano od 16-29 sierpnia.

Nad pracami grup warsztatowych czuwają opiekunowie artystyczni: Hubert Patynowski – reżyser filmowy, Iwona Skwarek – instruktor wokalny, Tomasz Pyrak - operator filmów i teledysków, Sylwia Żołądkiewicz – instruktor tańca hip-hop, Krzysztof Ziembicki – instruktor postprodukcji audiowizualnej, Michał Grosiak – instruktor pracy na planie filmowym oraz pion odpowiedzialny za kompozycje i aranżacje muzyczne: Patryk Walczak – kompozytor, Wojciech Krzemiński – aranżacja miksów, Marcin Marek – aranżacja tekstów.

5 czerwca (sobota), w budynku przy ul. Daszyńskiego 5, odbędzie się spotkanie młodzieży z kulturą ludową. Młodzież spotka się ze śpiewaczką Marią Siwiec oraz zespołem ludowym i grupą oberkową prowadzoną przez Czesława Pióro. To spotkanie ma zainspirować młodzież do kreatywnego zaangażowania się w projekt filmowy „Na Musicalovo”, ponieważ jego wyjątkowym elementem ma być połączenie współczesnych stylów kulturowych z danymi ludowymi. Spotkanie organizowane jest osobno dla grupy multimedialnej i aktorskiej o godz. 11:00 i dla grupy tancerzy i wokalistów o godzinie 13:00.

Fotorelacje na fanpejdż @namusicalovo na Facebooku.

 Organizatorem Projektu jest Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Partnerem technologicznym jest „MOK” Amfiteatr – Pracownia Nowych Mediów.