Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

KULTURA

Małgorzata Markiewicz z zespołem - koncert Bring The Light

poniedziałek, 07 czerwca 2021 10:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Klub Łaźnia zaprasza w czwartek, 10 czerwca na koncert Bring The Light. Wystąpi Małgorzata Markiewicz z zespołem. Kojncert odbędzie się w Klubie Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56. Początek o godz. 18.

Małgorzata Markiewicz – urodzona w 1986 roku w Białej Podlaskiej, wokalistka i flecistka jazzowa. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat wygraną finału szóstej edycji programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. O jej talencie wypowiadał się sam Czesław Niemen na łamach czasopisma „Tylko Rock”. Kolejne lata pomimo młodego wieku przyniosły jej wiele prestiżowych nagród, w tym międzynarodowych. W 2007 roku wraz z Januszem Radkiem odebrała „Superjedynkę” za najlepszy album roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu a także statuetkę Top Trendy na Festiwalu Sopot Top Trendy za płytę Psałterz Wrześniowy.

W późniejszych latach artystka zwróciła bardziej swoje zainteresowania w kierunku muzyki jazz i soul, czego efektem była współpraca z legendą polskiego jazzu, pianistą Januszem Skowronem.

Jednym z najnowszych sukcesów artystki jest zdobycie w 2018 głównej nagrody konkursu ZAIKS i Polskiego Radia „Piosenka na Sto” za utwór „Niebywałe”, który znalazł się poźniej na bardzo dobrze przyjętym przez krytykę, debiutanckim krążku Małgorzaty Markiewicz - „Bring The Light”. Krążek utrzymany jest w stylistyce oscylującej między muzyką jazz, soul i pop. Muzyczny portal jazzsoul.pl, określił śpiew Małgorzaty Markiewicz jako „zmysłowy, pełen przydechu, namiętności, wyważenia”. Jest absolwentką PSJ im. F. Chopina w Warszawie w klasie fletu jazzowego  a także magistrem psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Warszawie.