Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

KULTURA

Kulturalne otwarcie kamienicy Deskurów

poniedziałek, 07 czerwca 2021 13:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Portrety i metafory życia, czyli kolekcja Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Wernisaż wystawy prawie 70 dzieł 30 autorów uprawiających sztukę współczesną zainauguruje w piątek, 11 czerwca działalność kulturalną w kamienicy Deskurów w Rynku Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu. Wystawa jest organizowana z okazji 30 rocznicy powstania Muzeum Sztuki Współczesnej oraz 45 rocznicy wydarzeń Czerwca' 76 w Radomiu. Wernisaż 11 czerwca o godz. 18. Wystawa będzie czynna do października. 

Otwarcie wystawy pt: Portrety i metafory życia, czyli kolekcja Muzuem Sztuki Współczesnej w Radomiu zainauguruje kulturalną działalnośc kamienicy Deskurów - zapowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Prezentowane prace są częścia kolekcji dzieł sztuki współczesnej, które przez 30 lat gromadził Mieczysław Szewczuk. Cały zbiór liczący ok. 5 tys. dzieł jest własnością Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Dyrektor Leszek Ruszczyk:

Udało się stworzyć kulturalna perełkę - mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński:

Na wystawie będzie można odnaleźć wątek związany z radomskim buntem i wydarzeniami Czerwca' 76 - zapowiada Adam Duszyk, zastępca dyrektora Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu:

Magdalena Kołtunowicz z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu współpracowała z Mieczysławem Szewczukiem przy doborze prac i konstruowaniu wystawy pt: Portrety i metafory życia, czyli kolekcja Muzuem Sztuki Współczesnej w Radomiu:

O wystawie i najciekawszych dziełach mówi Mieczysław Szewczuk, przez wiele lat kierownik Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu:

Wernisaż wystawy w piątek, 11 czerwca o godz. 18.

Na otwarcie obowiązują zapisy pod numerem: 48 362 56 94. Będzie ją można zwiedzać bezpłatnie.