Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

KULTURA

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” wznawia działalność

wtorek, 08 czerwca 2021 16:10 / Autor: Magdalena Król
fot. Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”
Magdalena Król

Przed nami kolejne edukacyjne wydarzenia. Najbliższe już w czwartek.

W czwartek, 10 czerwca, o godz. 18:00 odbędzie się Spotkanie z nauką - Kryzys klimatyczny. Co nam grozi? To pierwszy z cyklu spotkań z nauką. "Spotkania z nauką - Poznać i zrozumieć świat" to zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim 2021, którego pomysłodawcą jest Paweł Błach z Działu Projektów Kulturalnych Amfiteatru. Na spotkaniu prof. dr hab. Szymon Malinowski opowie o tym, jak "działa" klimat i dlaczego obawiamy się postępującego globalnego ocieplenia. Powiem też, jakie związki ma kolejny kryzys, który nam zagraża - kryzys bioróżnorodności - z kryzysem klimatycznym. Wspólnie podyskutujemy o tym, jak moglibyśmy zażegnać te kryzysy i dlaczego jest nam trudno to zrobić.

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru, przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

W piątek, 11 czerwca, o godzinie 19:00 zaprezentowany zostanie monodram "Pieśń humbaka” na podstawie tekstu Pawła Błacha w interpretacji i wykonaniu Marcina Fortuny. Gdzie leży granica człowieczeństwa? Gdzie leży Twoja granica? Tożsamość może być ciężarem. Eksperymentujesz z nią. Jak daleko posuniesz eksperyment nie tracąc siebie kimkolwiek ''ja'' jest? Co jest między pieśnią humbaka a gestem metalowej ręki? Pomiędzy ciałem a maszyną? Ty.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu wydarzenia na biletyna.pl: https://biletyna.pl/spektakl/Piesn-humbaka-monodram od 25 maja. Liczba miejsc ograniczona. Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

W sobotę, 12 czerwca, o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Grupa MoCarta wśród gwiazd. To tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem panowie otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym, jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnicę, skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery pory roku.

W koncercie znajdzie się również skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę...

"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.

Początek koncertu 12 czerwca 2021 r. o godz. 20, wejście od godz. 19. Bilety po 70 zł w przedsprzedaży, po 80 zł w dniu koncertu wyłącznie poprzez biletyna.pl pod adresem: https://biletyna.pl/kabaret/Grupa-MoCarta/wsrod-gwiazd/Radom

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, Dziedziniec rozmaitości – plener ul. Parkowa 1

W niedzielę, 13 czerwca, o godzinie 15:00 odbędzie się wydarzenie „Dzień dobry na kulturę!”

W godz. 15-20 odbędzie się to wydarzenie w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5, tam będzie czekać na Radomian – tych mniejszych i tych większych – masa atrakcji. W programie m.in. strefa warsztatowa, gra terenowa, koncert, spektakl teatralny, a może chcielibyście zobaczyć alpaki? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Motywem przewodnim będą wiatraki, ponieważ 15 czerwca jest obchodzony Dzień Wiatru. W ten sposób chcemy nawiązać do warsztatów o odnawialnych źródłach energii. W strefie szkoleniowej będzie można wykonać samodzielnie m.in. doniczkę w stylu boho czy kwietnik z makramy. Różnorodność warsztatów jest ogromna, a my szczerze polecamy ten o szyciu!

– Zależy nam najbardziej na tym, aby integrować społecznie, a przy okazji wspólnych zabaw kreatywnie edukować. Wydarzenie jest doskonałą okazją do promowania różnorodnych działań Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, ale także wartościowych inicjatyw lokalnych przedsiębiorców, z którymi współpracowaliśmy już nie raz, a którzy przez sytuację pandemiczną potrzebują wsparcia – mówi Alicja Gryz-Wasil, kierownik działu edukacji kulturalnej.

Ponadto przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek, a każdy kto weźmie udział w grze terenowej dostanie upominek!

Odbedzie się również koncert FIONKA DZIECIOM oraz przedstawienie „Śmieciaki ratują świat” Teatru TAK.

W programie będą występy artystyczne uczestników zajęć w sezonie 2020/21, a także zaprzyjaźnionych z nami instytucji. Z tej okazji będzie również możliwość skorzystania z porad specjalistów, którzy byli gośćmi podcastu „Przygoda życia rodzicielstwo”.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zagłosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020 w Radomiu.

Sponsorami wydarzenia są: Piekarnia Fogiel&Fogiel, SBM „Łucznik”, „Baobab” Hurtownia Ogrodnicza. Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Daszyńskiego 5. Wstęp bezpłatny.