Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

KULTURA

Papież napotkany. Obiekty upamiętniające postać Jana Pawła II w regionie radomskim

środa, 09 czerwca 2021 18:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Muzeum Wsi Radomskiej
Elżbieta Warchoł

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu zaprasza do obejrzenia wystawy "Papież napotkany. Obiekty upamiętniające postać Jana Pawła II w regionie radomskim", która będzie prezentowana w okresie od 11 czerwca do 3 października b.r. Wernisaż odbędzie się 11 czerwca o godzinie 11.00 w spichlerzu z Wilkowa.

Ekspozycja prezentuje związki Jana Pawła II z regionem radomskim i Diecezją Radomską - informuje Ewa Szczepanowska z Muzeum Wsi Radomskiej. Wystawa jest złożona z eksponatów wypożyczonych od instytucji świeckich i kościelnych oraz od mieszkańców regionu. Na ekspozycji pokazane są dewocjonalia, bibeloty i pamiątki w postaci m.in. obrazów, popiersi, znaczków pocztowych, fotografii z pielgrzymek, publikacji. Zwiedzający będą mogli zapoznać się też ze zdjęciami kapliczek, pomników, tablic i kamieni pamiątkowych i zapisami filmowymi dokumentującymi wizytę Jana Pawła II w Radomiu. Prezentowana ekspozycja nawiązuje do książki o tym samym tytule, wydanej w ubiegłym roku przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Materiał przedstawiony w książce, a później na wystawie jest owocem dwuletnich starań autora Marcina Stańczuka - dodaje Ewa Szczepanowska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz biskup diecezji radomskiej Marek Solarczyk. Patronat medialny nad wystawą objęło Radio Plus Radom i Gość Niedzielny.