Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Kino

Helios zaprasza do „Magicznego muzeum"

czwartek, 10 czerwca 2021 11:40 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

W kinie Helios będzie naprawdę gorąco – w repertuarze znajdą się bowiem znakomite produkcje dla rodzin, a także liczne pozycje dla fanów mocnych filmowych wrażeń. Podczas weekendu na ekranie zagości nowa propozycja - „Magiczne muzeum" z animacjami dla najmłodszych.

Helios zaprasza na film o perypetiach Henrysia, jego psa i przyjaciółki Moniki. Czeka ich ważne zadanie, muszą uratować miasto przed złym Władcą Marionetek.

Henryś jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Henryś zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto.

Na małych kinomanów przed seansem o 10.30 w sobotę 12 czerwca lub w niedzielę 13 czerwca, czekać będą quizy i zagadki do rozwiązania.

O filmie i tych atrakcjach Wojtek Sałek rozmawiał z Andrzejem Ciesielskim, dyrektorem Kina Helios:

Wśród propozycji familijnych należy wymienić: animację „Krudowie 2: Nowa Era", produkcję Disneya „Cruella" oraz bajkę „Tom & Jerry".

 

Animacja „Krudowie 2: Nowa Era" rozpoczyna się w momencie gdy Krudowie zdają sobie sprawę z tego, że potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyruszaw świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane... z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina!

 

Akcja filmu „Cruella" rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Pewnego dnia jej talent do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą...

 

Film „Tom & Jerry" przedstawia przygody jednego z najbardziej uwielbianych duetów w historii! Nowa wielkoekranowa przygoda tej dwójki kultowych bohaterów to robiąca wrażenie mieszanka klasycznej animacji i gry aktorskiej. Film wyznacza nowy etap w życiu tych słynnych postaci, zmuszając ich do niewyobrażalnego – podjęcia współpracy.