Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Wystawy

Jutro otwarcie pierwszej wystawy w KDK po lockdownie

czwartek, 10 czerwca 2021 13:38 / Autor: Kamil Zapora
fot. KDK
Kamil Zapora

„Intencje koloru” to tytuł wystawy malarstwa Doroty Wulczyńskiej-Kieloch, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 11 czerwca, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Początek o godz. 17.00. Wśród uczestników wydarzenia zostanie rozlosowana jedna z prac autorki.

- Kultura została w końcu odmrożona po kolejnych długich tygodniach lockdownu, a my sukcesywnie przywracamy naszą stacjonarną ofertę. Początkowo ten wernisaż miał się odbyć jeszcze w maju, ale wskutek przedłużonych restrykcji musieliśmy zmienić jego termin. Wspólnie z artystką ustaliśmy nową datę i cieszę się, że możemy zaprezentować mieszkańcom jej prace – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Dorota Wulczyńska-Kieloch urodziła się w Radomiu. Posiada wykształcenie w kierunku tkaniny unikatowej, rzeźby, technologii odzieży i projektowania wnętrz. Od 20 lat prowadzi pracownię, w której realizuje projekty wnętrz, autorską galerię sztuki i przedmiotów użytkowych; tworzy w różnorodnych technikach.

W Kozienicach zobaczymy jej ekspozycję zatytułowaną „Intencje koloru”. Jak mówi artystka: „twórczość to ciągła opowieść o życiu; możliwość tworzenia siebie i swojego twórczego życia wciąż na nowo. Cały czas tworzymy cykle nowych obrazów siebie. Nasze myśli, a zwłaszcza nasze emocje tkają nowe, niezwykłe i zmienne obrazy naszej wyobraźni. Każda plama, kreska, doświadczenie, przeżycie jest małym symbolem, impulsem, zmianą siebie, a w efekcie obrazem. Z czasem zapisują się jako twórczość.”

- Serdecznie zachęcam do zapoznania się z twórczością artystki. Myślę, że wystawa w Centrum Kulturalno-Artystycznym będzie do tego doskonałą okazją. Warto dodać, że dla uczestników wernisażu przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. W trakcie wydarzenia rozlosujemy jedną z prac autorki – zaznacza Elwira Kozłowska:

 

Jak informują organizatorzy, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosów, dezynfekcji rąk i utrzymywania dystansu społecznego. Nie wolno też spożywać posiłków i napojów.

Wystawę w Centrum Kulturalno-Artystycznym będzie można oglądać do 1 sierpnia.