Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

KULTURA

Szacunek dla bohaterów. Ostatnia premiera teatralna w tym sezonie!

środa, 16 czerwca 2021 14:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza! Premiera spektaklu: Chłopcy z Placu Broni. Lojalność, odwaga, przyjaźń. 

24 czerwca o godz. 18.00 Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na wyjątkowy spektakl na podstawie kultowej lektury szkolnej autorstwa Ferenca Molnára w reżyserii Michała Derlatki. Walka o Plac jest symbolem wiecznych wartości: lojalności, odwagi, przyjaźni!

Na scenie dwie grupy chłopców stoczą bitwę o Plac Broni, będący dla nich czymś więcej niż tylko miejscem zabaw. Drużyna pod wodzą Jonasza Boki bronić będzie swojego terenu przed grupą Czerwonych Koszul, której przewodzi charyzmatyczny Feri Acz. Za obronę przekonań i swojej „małej ojczyzny” przyjdzie zapłacić najwyższą cenę – śmierć jednego z bohaterów - Nemeczka. Reżyserem spektaklu jest Michał Derlatka, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Miniatura w Gdańsku. Twórca specjalizujący się w teatrze młodego widza. Autor takich adaptacji jak „Przygody Koziołka Matołka” czy „Zaczarowana Królewna”.

Na scenie zobaczymy Przemysława Boska, Alana Bochnaka, Adama Majewskiego, Łukasza Mazurka, Mateusza Michnikowskiego, Mateusza Palucha oraz Natalię Samojlik. Inscenizacja przedstawienia jest na wskroś współczesna, w której obecne pokolenie odnajdzie siebie. Niezwykłą, energetyczną muzykę stworzyła Joanna Sówka – Sowińska a twórcą oryginalnej i efektownej scenografii i kostiumów jest Michał Dracz.

Otwarta zostanie też wystawa prac teatralnych inscenizacji fotograficznych Magdaleny Franczuk i scenografii Michała Dracza.

Premiera spektaklu „Chłopcy z Placu Broni” wpisuje się w RADOMSKI CZERWIEC WOLNOŚCIFREE(RA)DOM FESTIVAL.