Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

KULTURA

Kino na leżakach w Elektrowni

niedziela, 20 czerwca 2021 09:01 / Autor: Magdalena Król
fot. Marcin Kucewicz.
Magdalena Król

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na projekcje filmowe w ramach Strefy Komfortu 2021.

We wtorek, 22 czerwca, godz.21.30 zostanie wyświetlony film: "Midsomar. W biały dzień" horror, reż. Ari Aster, Szwecja, USA, Węgry 2019, (141’)

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem.

„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).

Projekcje odbywają się we wtorki na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Radomiu. Godzina rozpoczęcia seansów jest umowna. Seanse zaczynają się, gdy jest ciemno. Bilety w cenie 8 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji, od godz. 14.00.

- W razie deszczu projekcja nie odbędzie się, ale bilety nie podlegają zwrotowi! Zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatora. Wszystkie filmy dozwolone od 15 lat. Ilość miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące pandemii. Przed wejściem każdy widz będzie miał mierzoną temperaturę, obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni - informuje placówka.