Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Koncerty

Sztywny Pal Azji w końcu wystąpi w Kozienicach

czwartek, 24 czerwca 2021 10:01 / Autor: Kamil Zapora
źródło: oficjalna strona zespołu
Kamil Zapora

Po dwóch odwołanych z powodu lockdownu koncertach, wszystko wskazuje na to, że legendarny Sztywny Pal Azji w końcu zagra w Kozienicach i to dwukrotnie.

„Wieża radości, wieża samotności”, „Nieprzemakalni” czy „Spotkanie z…” to tylko niektóre z hitów, jakie przez lata swoim fanom zaserwował Sztywny Pal Azji. W najbliższym czasie będzie okazja do posłuchania tej formacji na żywo, bo kultowy zespół zawita do Kozienic. Artyści 1 lipca wystąpią w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, kolejno o godz. 17.00 i 20.00.

Początki działalności zespołu sięgają połowy lat 80. Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia swojej działalności – artyści zadebiutowali w marcu 1986 r. koncertem w Nowej Hucie. W tym samym roku odnieśli pierwszy sukces na festiwalu w Jarocinie, a kilka miesięcy później ukazała się ich pierwsza płyta. Największą popularność formacja zyskała właśnie w latach 80. i 90., a artyści chętnie muzycznie wracają do tego okresu.

– Przez lata muzycy ze Sztywnego Pala Azji wypuścili w eter wiele przebojów, które znalazły się na ośmiu albumach oraz na kilku kompilacjach. Takie hity jak choćby „Wieża radości, wieża samotności” nucone są przez Polaków od wielu, wielu lat. Cieszę się, że będziemy mogli usłyszeć ich na żywo w Kozienickim Domu Kultury. Warto przy tym podkreślić, że jest to już trzecia próba zorganizowania tego koncertu w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Pierwotnie miał on się odbyć w marcu ubiegłego roku, a następnie w marcu 2021 roku. W obu przypadkach nasze plany pokrzyżowała pandemia. Cieszę się, że ten koncert dojdzie jednak do skutku – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Skład zespołu przez lata ulegał zmianom, ale od 2015 roku formacja gra ze swoim pierwszym wokalistą Leszkiem Nowakiem i basistą Pawłem Nazimkiem. Oprócz nich, w Kozienicach zobaczymy również Jarosława Kisińskiego (gitara), Zbigniewa Ciaputę (perkusja), Krystiana Różyckiego (instrumenty perkusyjne) i Wojciecha Wołyniaka (gitara, klawisze).

Pobierz wejściówkę

Wstęp na koncerty jest nieodpłatny, ale trzeba pobrać wcześniej zaproszenie. Wejściówki będą wydawane w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym:

– od 26 czerwca, od godz. 13.00 do 28 czerwca, do godz. 21.00 – posiadaczom „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od 29 czerwca, od godz. 13.00 – do 2 sztuk dla jednej osoby – pozostałym mieszkańcom Gminy Kozienice (do wyczerpania limitu miejsc).

Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, uczestnicy mają m.in. obowiązek zakrywania maseczkami ust i nosów. Do dyspozycji widzów zostanie udostępnione 50% miejsc sali koncertowo-kinowej, dlatego organizatorzy zdecydowali się na dwa występy.