Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

KULTURA

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert

sobota, 03 lipca 2021 11:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Nawet pogoda nie przeszkodzi nam spotkać się z Wami. Jeśli będzie padał deszcz zapraszamy do sali koncertowej przy ul. Żeromskiego. Wstęp wolny! - zaprasza Radomska Orkiestra Kameralna.

Radom szczepienia

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w niedzielę, 4 lipca na pierwszy z cyklu wakacyjnych koncertów pt: Lato z ROK-iem. Koncert jest planowany w muszli koncertowej Parku im. T. Kościuszki w Radomiu. Jeżeli przeszkodzi w tym pogoda- koncert odbędzie się w sali koncertowej przy ul. Żeromskiego. Wstęp wolny!

Inauguracja LATA z ROKiem, 4.07.2021r. (niedziela), godz.17:00 – wstęp wolny. Wykonawcy:Radomska Orkiestra Kameralna. W programie: przeboje muzyki klasycznej, m.in. słynne Eine Kleine Nachtmusik W.A.Mozarta i Aria na strunie G J.S.Bacha.

LATO z ROKiem, 8.08.2021r. (niedziela), godz.17:00- wstęp wolny. Wykonawcy:Kwartet smyczkowy ROK w składzie: Satomi Yasutaniya – skrzypce, Aleksandra Talacha – skrzypce, Adam Dębski – altówka, Piotr Gach - wiolonczela. W programie: muzyka musicalowa i filmowa w aranżacjach na kwartet smyczkowy.

Zakończenie LATA z ROKiem, 28.08.2021r. (sobota), godz.17:00 – wstęp wolny. Wykonawcy: ROK duo – Marcin Król i Lucjan Szaliński-Bałwas. W programie: utwory klasyczne, etniczne, musicalowe, z elementami rocka, m.in. transkrypcja 24 Kaprysu H.Wieniawskiego.

W okresie letnim miejskie parki tętnią życiem! Słoneczna, prawdziwie letnia pogoda, spacery wśród drzew idą w parze z dobrą muzyką graną w plenerze. Radomska Orkiestra Kameralna wychodząc naprzeciw potrzebą mieszkańców Radomia powraca z wakacyjnym cyklem koncertów „LATO z ROKiem” w Muszli Koncertowej w Parku im. T. Kościuszki - mówi Agnieszka Stanicka z ROK.

Inauguracja LATA z ROKiem już w najbliższą niedzielę (4.07.2021r.) o godzinie 17:00. Na scenie w pełnym składzie wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna z największymi przebojami muzyki klasycznej. Będziemy mogli usłyszeć lubiane i dobrze wszystkim znane utwory, m.in. słynne Eine Kleine Nachtmusik W.A.Mozarta i Arię na strunie G J.S.Bacha - zapowiada Agnieszka Stanicka.

Kolejny koncert to uczta dla każdego wielbiciela muzyki. Muzyka musicalowa i filmowa w aranżacjach na kwartet smyczkowy zabrzmi w muszli koncertowej 08.08.2021r. (niedziela) o godz. 17:00. Wystąpi Kwartet smyczkowy ROK w składzie: Satomi Yasutaniya – skrzypce, Aleksandra Talacha – skrzypce, Adam Dębski – altówka, Piotr Gach – wiolonczela.

Natomiast koncert kończący cykl LATO z ROKiem odbędzie się 28.08.2021r. (sobota) o godzinie 17:00. Będzie to niecodzienne pożegnanie z wakacjami, latem i beztroską. Na scenie wystąpi wyjątkowy i pełen energii ROK duo, czyli skrzypkowie Marcin Król i Lucjan Szaliński-Bałwas. Wykonawcy chętnie umieszczają w programach swoich koncertów muzykę filmową i aranżacje utworów rockowych, jak i liczne utwory muzyki klasycznej, również polskich kompozytorów jak na przykład: Dawida Lubowicza, Henryka Wieniawskiego, Mieczysława Weinberga, Eweliny Nowickiej. Możemy usłyszeć także kompozycje inspirowane muzyką etniczną z różnych regionów świata, w tym również żydowską i arabską, co jest przejawem poszukiwań indywidualnego brzmienia z wykorzystaniem nie tylko melodii z rozmaitych tradycji muzycznych, lecz także wykorzystaniem różnych, czasem nietypowych, technik gry na skrzypcach.