Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

KULTURA

Rusza nabór do Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur "Złotego Gargulca"

sobota, 17 lipca 2021 08:10 / Autor: Magdalena Król
fot. Organizatorzy
Magdalena Król

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 26. edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca”, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 października. Nabór trwa do 1 września.

Zamkowe Spotkania Teatralne to ogólnopolski przegląd dziecięcych i młodzieżowych teatrów amatorskich. Tegoroczną edycję postanowiono rozszerzyć o kategorię teatrów dorosłych. Chętne do udziału w Spotkaniach amatorskie grupy teatralne proszone są o mailowe przesłanie karty zgłoszenia oraz linku do nagrań wideo swoich spektakli. W przypadku wprowadzenia obostrzeń i braku możliwości przeprowadzenia przeglądu w formie stacjonarnej, konkurs odbędzie się online lub hybrydowo. W ostatnim dniu spektaklu przewidziany jest też występ gościa specjalnego.

W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” uczestniczą teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne. Dwu lub trzydniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych lub koncerty ciekawych artystów.

Tegoroczna edycja Zamkowych Spotkań dofinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2021.