Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

KULTURA

Marta Orzechowska - Ochnia w Łaźni

poniedziałek, 19 lipca 2021 10:03 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Klub Łaźnia zaprasza w piątek, 23 lipca na otwarcie wystawy prac Marty Orzechowskiej - Ochni. Wernisaż o godz. 18 w Galerii ul. Traugutta 31/33. Wystawa będzie czynna do 13 sierpnia.

Przestrzeń to nieograniczony obszar, w którym wszystko się zmienia, czasem wydaje się oczywista, czasem bez widocznych granic. Przestrzeń, forma kształtuje zachowania, sposób życia człowieka. Moim głównym założeniem jest poszukiwanie form, kształtu i przestrzeni przyjaznych dla człowieka, porządkowanie, minimalizowanie, eliminacja zbędnych elementów - wyznaje autorka. Analiza przestrzeni pod względem poprawnej komunikacji z użytkownikiem, oddziaływanie na zachowania psychologiczne za pośrednictwem kształtu, koloru, formy.

Marta Orzechowska-Ochnia to absolwentka Katedry Wychowania Plastycznego Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej (1999-2004). Dyplom w zakresie działań multimedialnych uzyskała w 2004 roku w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego oraz aneks z fotografii w pracowni dr hab. Marka Guza. W 2012 r. pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Wyszyńskiego uzyskała dyplom z architektury wnętrz w Katedrze Architektury i Form Użytkowych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Obecnie zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Ubioru, Wydział Sztuki UTH Radom. W swoim dorobku posiada realizację licznych projektów, aranżacji, adaptacji wnętrz w przestrzeni publicznej, prywatnej oraz wystawienniczej w kraju i za granicą. Twórczość z zakresu architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, identyfikacji i komunikacji wizualnej, digital-artu, fotografii, projektowania graficznego. Udział w wielu wystawach zbiorowych.