Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Koncerty

Koncert z Kawą i nie tylko

poniedziałek, 26 lipca 2021 23:48 / Autor: Wojciech Sałek
Foto:Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Jak zapowiadała sama artystka, miało być nastrojowo, ale i w klimatach latino. Soul, pop, trochę klimatów indie, trochę w klimacie krainy łagodności ... W sobotę 24 lipca Ania Prasek i jej przyjaciele zagrali koncert "Letnie granie" z dwunastoma autorskimi kompozycjami.

Radom szczepienia

Zaczęło się utworem "Zaufaj". Potem pojawiły się te bardziej znane jak "Kawa" czy "Ptak", ale i te z pozytywnym przesłaniem jak "Wiadomość" czy "Prognoza". Wszystko po ponad godzinnym koncercie zakończył utwór "Modlitwa". Pojawił się on również na bis, tak jak "Kawa" zaśpiewana wspólnie z publicznością, która licznie wypełniła salę w Oratorium przy ul. Grzybowskiej 22.

Razem z Anią Prasek wystąpili Boguś Danielewicz (piano), Tomasz Grabski (gitara), Asia Wilk (bas) i Patryk Szczechowski (perkusja).

Po koncercie rozmawiał z nimi Wojtek Sałek:

Ania ma 20 lat i pochodzi z Radomia. Gra na perkusji, gitarze, ukulele i pianinie a do tego wszystkiego świetnie śpiewa. Po serii wielu osiągnięć i sukcesów zarówno w konkursach wokalnych jak i instrumentalnych, rozpoczęła edukacją muzyczną w Londynie w Academy of Contemporary Music London, decydując się na studia w zakresie kompozycji.