Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

KULTURA

Zmarł Leszek Kwiatkowski

wtorek, 27 lipca 2021 08:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ZSP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Był artystą plastykiem, nauczycielem i wychowawcą, organizatorem wielu wystaw, współpracował z Galerią Klubu Łaźnia w Radomiu. Miał 72 lata.

Leszek Zygmunt Kwiatkowski urodził się w 1949 roku. Ukończył VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu. W latach 1969– 1974 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W 1974 r. dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Eustachego Wasilkowskiego. Od 1977 r. związany z radomską formacją artystyczną Grupa M-5. Twórca galerii w ówczesnym MCKiIM. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu radomskiego, pedagog w Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu, pracował w Łaźni - Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w Polsce i za granicą. Uprawiał malarstwo i rysunek.