Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

KULTURA

Narodowe Czytanie w radomskiej bibliotece

poniedziałek, 30 sierpnia 2021 14:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MBP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Lekturą 10 edycji Narodowego Czytania 2021 będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, która odbędzie się w sobotę, 4 września w bibliotecznym ogrodzie (ul. Piłsudskiego 12). Początek o godz. 11.  Lekturą jubileuszowej 10. edycji będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, utwór znany i wciąż popularny, choć od jego prapremiery na deskach teatru upłynęło 115 lat. Czy stał się już nieaktualny, czy może wręcz przeciwnie – wciąż bawi, ale i trafnie diagnozuje społeczeństwo i jego system wartości? Będziemy mogli przekonać się o tym w sobotnie przedpołudnie.

Wybrane fragmenty dramatu zostaną zaprezentowane przez uczniów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu pod kierownictwem znanego aktora radomskiej sceny – Przemysława Boska. Głosami bohaterów "Moralności pani Dulskiej" będą także mówić zaproszeni goście: Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia, Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia oraz Natalia Dąbrówka, dyrektor ROK, Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Łaźnia, Justyna Górska-Streicher, dyrektor Resursy Obywatelskiej, Grzegorz Molenda, dyrektor DK Idalin, Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego oraz Elżbieta Sobkowiak, dyrektor MDK.

Uczesnicy spotkania usłyszą także garść ciekawostek o Gabrieli Zapolskiej i jej pani Dulskiej - zapowiada Marta Trojanowska z MBP.