Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

KULTURA

To był bardzo kulturalny weekend w Wolanowie

wtorek, 07 września 2021 15:59 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
GCKiB Wolanów
Magdalena Gliszczyńska

4 i 5 września 2021 w Wolanowie to był weekend pełen wrażeń i słońca.

Radom szczepienia

W sobotę, 4 września dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie, Adam Miernik otworzył wernisaż radomskiego artysty Michała Budzisza pod tytułem ,,Epizody Michała Budzisza”

Na wystawę prac artysty zawitało grono osób chętnych poznać jego kunszt i kreskę.  Gratulacje dla artysty złożyła m.in.  dr Ewa Markowska – Bzducha, wójt Wolanowa oraz dyrektor ,,Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galeria’’ Beata Drozdowska.  Przy gorącej kawie i słodkościach można było podziwiać wystawione prace.  Wystawę można zwiedzać w siedzibie Centrum Kultury w Wolanowie przy ulicy Radomskiej 20 A.

Natomiast w niedzielę, 5 września przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie odbyła się X Jubileuszowa edycja Narodowego Czytania, pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku królowała "Moralność Pani Dulskiej: Gabrieli Zapolskiej. W pięknej inscenizacji zaproszeni członkowie Klubu Seniora + w Chruślicach, uczniowie szkóły podstawowej w Wolanowie wraz z opiekunami oraz radni gminy Wolanów czytali fragmenty utworu. Rozstrzygnięto konkursy wakacyjne organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Wolanowie na Najlepszego Czytelnika Wakacji 2021 oraz fotograficzny ,, Z książką w podróży”

Po części literackiej, słuchacze mogli podziwiać talent zaproszonej na wydarzenie artystki sopranowej Katarzyny Bochyńskiej – Wojdył, która swym głosem przeniosła zebranych w epokę tytułowej Pani Dulskiej.  

Na zakończenie wydarzenia na zebranych na placu czekał słodki poczęstunek.

To były piękne dwa dni, które zgromadziły mieszkańców gminy Wolanów i dały możliwość wspólnego spędzania czasu i rozmów. 

/Artykuł przygotowany na podstawie relacji Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie/