Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

KULTURA

Piękny Sen Angeliki

wtorek, 14 września 2021 19:15 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Na początku września ukazał się debiutancki singiel ,,Sen” Angeliki Balcerek – (Anielka). Angelika jest Radomianką mieszkającą w Warszawie. Skończyła Prawo na UKSW, ale jej pasją jest śpiewanie.

Wszystko zaczęło się, gdy miała 10 lat. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Jako wokalistka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. była finalistką konkursu na interpretacje piosenki ,,Pamiętamy o Osieckiej" z 2019 roku, w tym samym roku zajęła 2 miejsca w konkursie ,,Śpiewamy poezję" w Olsztynie.

Rok później w Klubie ,,Łaźnia" w koncercie z cyklu ,,Spotkajmy się" zaprezentowała piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego , występując wraz z Bartłomiejem Czubakiem (gitara) i Wojciechem Gadaszewskim (fortepian).

Katie Melua, Hauser, The Police. Dawid Podsiadło czy Goya to jej ulubieni wykonawcy, a jak powstał jej "Sen" i jak pogodzić prawo i muzykę, o tym w programie #PopoludniePlus Angelika opowiedziała Magdzie i Wojtkowi:

"Sen" muzyka: Anielka (Angelika Balcerek), Bartłomiej Czubak słowa: Anielka (Angelika Balcerek) producent: Bartłomiej Czubak