Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Koncerty

Muzyka rodem z Londynu zabrzmiała w Kozienicach

czwartek, 16 września 2021 19:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Duo Project R&C dali w Kozienicach koncert „A Gentleman´s Delight. Muzyka Londynu z przełomu XVII i XVIII stulecia” w ramach XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia popularyzuje europejską muzykę dawną, a w szczególności dzieła najsłynniejszego kompozytora polskiego średniowiecza Mikołaja z Radomia.

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Ars Antiqua Radomiensis, natomiast od 2018 roku Kozienicki Dom Kultury jest współorganizatorem wydarzenia.

Project R&C, czyli Magdalena Spielmann (flety proste) oraz Szczepan Dembiński (wiolonczela). Duo działa od 2019 roku i prezentuje muzykę minionych epok zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą. Muzycy poznali się podczas studiów w Pôle Aliénor de Poitiers (Francja) i od tamtej pory stale ze sobą współpracują. Razem z Christophem Mourault oraz Davidem Sénéquier tworzą Ensemble Baroque du Poitou. W Kozienicach zabrali słuchaczy do Londynu z przełomu siedemnastego i osiemnastego stulecia: