Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

KULTURA

Zespół NNHMN wystąpi w Elektrowni

poniedziałek, 20 września 2021 10:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na koncert zespołu NNHMN. Koncert odbędzie się w sobotę, 25 września, o godz. 20.30.

Radom szczepienia

NNHMN to duet, który tworzą Lee i Laudarg, na co dzień mieszkający w Berlinie. Projekt powstał z miłości do zimnego spektrum dźwięków syntezatorów oraz chęci eksploracji miksu EBMu ze swoistą obsesyjną poezją. Koncerty NNHMN to newbitowa przygoda na grzbiecie arpeggiatora, gdzie w lśniących syntezatorowych łunach
unosi się kobiecy wokal poruszający emocjonalne rejony wielkiej herezji.

Rok 2019 to bardzo pracowity czas dla duetu NNHMN, wydali bowiem aż trzy albumy – każdy z nich ilustrowany autorskim video. Wszystkie płyty cieszyły się uznaniem krytyki światowej, ale dopiero newwavowy „Shadow in the Dark” wzbudził lawinę entuzjastycznego zainteresowania, wspieranego falą renesansu tanecznego darkwave/u. „Shadow in the Dark” ukazał się na winylu w hiszpańskim Oraculo Records, płyta została szybko wyprzedana. Cover art płyty zawierał oryginalny obraz Aleksandry Waliszewskiej, uwielbianej światowo polskiej malarki, dodając krążkowi  metafizycznego i surrealnego wyrazu.

W roku 2020 duet wydał kolejne dwie pozycje –  także w hiszpańskim Oraculo na winylu oraz w połączonej wersji na CD w polskim Zoharum Records. Winylowe wersje, tak jak poprzednio, szybko zniknęły z rynku. Pandemia pokrzyżowała plany duetu. Odwołana została trasa koncertowa, która miała składać się z 14 występów w europejskich stolicach. Rok 2021 przynosi minialbum „Tomorrow's Heroine'”, czyli 5 obsesyjnych tracków pełnych pożądania i elektronicznej magii, która sprawia, że zapominasz o rzeczywistości i żeglujesz w noc skażoną techno i tańcem w ciemności.

Bilety dostępne w przedsprzedaży (online i w kasie Elektrowni) w cenie 20 zł. W dniu koncertu – 30 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie).

Liczba miejsc jest ograniczona

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl