Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

KULTURA

W sobotę „Sarmacka Noc z Zagłobą”

poniedziałek, 20 września 2021 12:15 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus radom
Magdalena Król

Odsłonięcie figury Onufrego Zagłoby, spotkanie z wybitnymi czy degustacja potraw to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników podczas Sarmackiej Nocy z Zagłobą. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 25 września, o godzinie 16:00.

Radom szczepienia

„Sarmacka Noc z Zagłobą – równonoc” organizują wspólnie Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Kolegium Odbudowy Zamku Radomskiego im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wydarzenie jest organizowane ze wsparciem Samorządu Województwa Mazowieckiego mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski:

W sobotę nastąpi także osłoniecie figury Jana Onufrego Zagłoby, jednego z głównych bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji do miasta przyjadą Daniel Olbrychski, Magdalena Zawadzka-Holoubek i Jan Nowicki mówi Jarosław Kowalik, prezes Kolegium Odbudowy Zamku Królewskiego w Radomiu:

Oprócz odsłonięcia figury na mieszkańców Radomia i nie tylko czeka otwarcie wystawy plenerowej "Radom w czasach nowożytnych", wykład "Trybunał Skarbowy Radomski" oraz konkurs historyczny dla dzieci i młodzieży mówi Adam Duszyk, zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu:

Początek wydarzenia o godzinie 16:00 na skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej.