Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

KULTURA

Sztuka wróciła do Galerii Rogatka

piątek, 08 października 2021 15:22 / Autor: Beata Kurowska
Fot. B.Kurowska/Radio Plus Radom
Beata Kurowska

W piątek 8 października odbył się wernisaż wystawy „Sztuka Wydziału Sztuki”, który przygotowali nauczyciele Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Od 2020 r. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny ponownie jest gospodarzem Rogatki Warszawskiej. Pierwsza wystawa jest już dostępna do oglądania.

- W 1999 r. profesor Aleksander Olszewski był pomysłodawcą zamiany budynku rogatki w galerię sztuki. Tak się stało. Przez 16 lat były prezentowane dzieła z różnych stron świata. 6 lat temu galeria wróciła w ręce miasta i została wyremontowana. Bardzo dziękuję tym, którzy przyczynili się do tego, że galeria z powrotem należy do uniwersytetu – mówił Andrzej Markiewicz, dziekan Wydziału Sztuki.

- Bardzo cieszę się, że są z nami studenci. Ta galeria jest również dla was, abyście mieli wgląd w to, co robią wasi nauczyciele. Tutaj będziecie mogli oglądać ich działalność – dodał dziekan Wydziału Sztuki.

- Gdyby nie dobra współpraca miasta z uczelnią, to pewnie prace naszych studentów i pracowników nie zagościłyby tutaj – mówiła prorektor UTH Elżbieta Sałata

Przez 16 lat zorganizowanych było tu ponad 200 wystaw. Przed przekształceniem rogatki w galerię, w budynku znajdował się sklep przemysłowy.

Prace wystawione obecnie w galerii to dzieła nauczycieli akademickich Wydziału Sztuki.