Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

KULTURA

Jak efektywnie realizować edukację kulturalną - rzecz o skutecznych metodach współpracy

wtorek, 19 października 2021 18:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

MOK Amfiteatr organizuje w czwartek, 21 października warsztaty na temat: Jak efektywnie realizować edukację kulturalną - rzecz o skutecznych metodach współpracy.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 października w MOK Amfiteatr ul. Śniadeckich 2 od godz. 10 do 14. LINK: https://fb.me/e/4kLg8XCkN

WARSZTATY - OBOWIĄZUJĄ DARMOWE ZAPISY: https://docs.google.com/forms/d/1miPGGhU4MR8i3eG4l1xiCjSqBRA6AxWRbpTXadWg42Q/edit?fbclid=IwAR0QwhBSTF_r52NKevyIvYMuDqSYd7F6MKBKulHj2lag_IrvSYZquoqKlfY

MOK Amfiteatr zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, której ośrodek jest operatorem.  Podczas spotkania omówione będą metody pozwalające na nawiązanie realnej współpracy między instytucjami kultury i placówkami oświatowymi. W oparciu o przykłady działań w zakresie edukacji kulturalnej podczas wielu lat realizacji programu Klasy Aktywności Twórczej (perspektywa nauczyciela w gimnazjum) oraz trzech realizacji projektu Pokłady Kultury - miejski program edukacji kulturalnej (perspektywa koordynatora projektu) - przeanalizujemy najskuteczniejsze formy realizacji wspólnych działań, a także przyjrzymy się działaniom nieefektywnym, analizując popełnione błędy lub wskazując obiektywne przyczyny niepowodzenia.

PROWADZĄCA: Katarzyna Michalska. Absolwentka filologii polskiej UŚ oraz studiów podyplomowych w Warszawskie Szkole Filmowej. Doktorantka na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ. Do 2019 r. nauczycielka j. polskiego oraz Wychowania do twórczości w ramach autorskiego programu Klas Aktywności Twórczej, realizowanych w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu w latach 2003-2019. W latach 2013 - 2019 ekspert w zakresie edukacji kulturowej w programie Bardzo Młoda Kultura Narodowego Instytutu Kultury w woj. śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, zachodnio-pomorskim i mazowieckim. W latach 2017, 2018, 2019, 2020 i 2021 r. członek zespołu sterującego ds programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Edukacja kulturalna". Finalistka Nagrody im. I. Sendlerowej "Za naprawianie świata". Autorka publikacji i scenariuszy dla nauczycieli oraz licznych wystąpień podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji z zakresu edukacji kulturowej, medialnej i filmowej. Animatorka kultury. Mentorka w kursach internetowych Centrum Edukacji Obywatelskie „Włącz się! Młodzi i media" i „KUlthuura!" oraz koordynatorka sieci nauczycieli edukacji medialnej na Śląsku (CEO i RODN WOM w Katowicach) ambasadorka programu Spółdzielnia Otwartej Edukacji SpołEd Fundacji Centrum Cyfrowe. We współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska realizowała trzyletni międzynarodowy projekt App Your School - Digital Atelier. Obecnie zajmuje stanowisko inspektora w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Bytomiu oraz koordynuje trzyletni projekt POKŁADY KULTURY - Miejski Program Edukacji Kulturalnej dofinansowany ze środków MKiDN.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu rozwoju sieci kultury.

Działania prowadzone są w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi.