Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

KULTURA

Finał projektu „Na Musicalovo”. Pierwszy radomski musical filmowy „Puls sióstr”

poniedziałek, 22 listopada 2021 11:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na podsumowanie projektu „Na musicalovo”, połączone z uroczystą galą. Podsumowanie odbędzie się w czwartek, 25 listopada w kinie Elektrowni, wstęp za zaproszeniami. Początek o godz. 18.

Mieszkańcy Radomia będą mogli obejrzeć film od 30 listopada.

Po ośmiu miesiącach trwania projektu „Na Musicalovo” i pracy radomskiej młodzieży nad pierwszym muzycznym filmem, wreszcie doczekaliśmy się efektów. Ponad 160 godzin warsztatów, niespełna 100 godzin pracy na planie filmowym i trudne do policzenia godziny spędzone przy postprodukcji audiowizualnej – wszystko po to, by dać mieszkańcom Radomia i okolic film, który na długo zapadnie w ich pamięci, a w uczestnikach zostawi niezapomniane wrażenia i motywacje do dalszego twórczego rozwoju.

Opis filmu: Siostry Klementyna i Julka przeprowadzają się do nowego mieszkania. Starsza Klementyna musi dzielić pokój ze swoją nową, przyszywaną siostrą Leną. Obydwie reprezentują dwa różne światy. Fascynacjami Klementyny są muzyka ludowa i gra na akordeonie, pasją Leny jest hip-hop, pragnie stać się poważaną DJ-ką. Dziewczyny dzielą nie tylko zainteresowania i charaktery, ale także niedbale wykonana przez ojca Leny ściana pośrodku ich wspólnego pokoju.

„Puls sióstr” to pierwszy fabularny film muzyczny zrealizowany w Radomiu i przez osoby pochodzące z tego miasta i okolic. To również współczesna opowieść o relacjach między ludźmi wchodzącymi w dorosłe życie, ich pasjach, przyjaźniach i wartościach. Film powstał w ramach warsztatów artystyczno-multimedialnych pt. „Na Musicalovo”. Inspiracją do jego powstania były materiały ze zbiorów Oskara Kolberga dotyczące kultury radomskiej.Tytuł filmu: „Puls sióstr”

Czas trwania: 44 minuty. Gatunek: Film muzyczny. W rolach głównych: Julia Stępniak, Marysia Senderowska, Julia BanasikOpieka artystyczna projektu: Hubert Patynowski, Tomasz Pyrak, Michał Grosiak, Iwona Skwarek, Sylwia Żołądkiewicz, Krzysztof Ziembicki. 

Projekt sfinansowany został ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Organizatorem projektu jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Radomiu.