Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

KULTURA

Wstyd. Premiera w Teatrze Powszechnym

poniedziałek, 22 listopada 2021 20:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: M. Franczuk
Elżbieta Warchoł

27 listopada Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na długo wyczekiwaną premierę. Będzie się można wybrać na sztukę Marka Modzelewskiego pt: Wstyd.

Reżyseria - Błażej Peszek. Scenografia i kostiumy - Michał Dracz. Muzyka - Wojtek Kiwer. OBSADA: Małgorzata - Izabela Brejtkop, Wanda - Joanna Jędrejek, Tadeusz - Piotr Konrad, Andrzej - Jarosław Rabenda.

Najnowsza propozycja radomskiego teatru to niezwykle poruszające i zarazem dowcipne przedstawienie, które celnie portretuje nasze relacje społeczne i rodzinne. Wstyd, skandal, upokorzenie, kompromitacja! Tuż przed ślubem jedno z narzeczonych wycofuje się, a w kulisach przyjęcia weselnego spotykają się niedoszli teściowie. Rozmowy, początkowo pełne troski, przeprosin, choć jakby nie do końca szczerych, wraz z narastającym napięciem i wypitym alkoholem przeradzają się we wzajemne oskarżenia i wyzwiska. Bohaterowie zrywają maski, obnażając wzajemną pogardę i niechęć. Tekst Marka Modzelewskiego to nie tylko opowieść o rodzinnym skandalu, ale również o tym co nas zawstydza i kompromituje w oczach innych. Autor świetnie pokazuje przedstawicieli dwóch różnych klas społecznych. Ten zabawny i pełen napięcia spektakl w reżyserii Błażeja Peszka i fascynującej scenografii Michała Dracza pozostawi widza z refleksją nad relacjami rodzinnymi oraz nad tym, co nas zawstydza. Jest również współczesną krytyką naszego społeczeństwa.

 Premiera spektaklu „Wstyd” 27 listopada, godz. 19.00, Duża Scena. Następne pokazy: 28 listopada, godz. 19.00 oraz 11, 12 grudnia godz. 18.00.