Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Koncerty

Muzyka i słowa Stanisław Soyka

czwartek, 02 grudnia 2021 13:56 / Autor: Wojciech Sałek
Amfiteatr
Wojciech Sałek

Stanisław Soyka z zespołem znakomitych muzyków jazzowych zapraszają na koncert 4 grudnia 2021, godz. 19.00 – Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, na którym usłyszymy znane i lubiane przeboje Artysty, jak również materiał z najnowszej płyty Stanisława Soyki „Muzyka i słowa”, która premierę miała 1 lutego 2019 roku.

Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełnie tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji. I o tym koncercie Magda Gliszczyńska i Wojtek Sałek rozmawiali z Jerzym Skwarkiem z radomskiego Amfiteatru:

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Koniugacje” Haliny Poświatowskiej, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.