Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

Zmarła Zofia Grudzień - mama Roberta Grudnia

środa, 08 grudnia 2021 08:51 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Archiwum rodzinne Roberta Grudnia
Elżbieta Warchoł

Czasami los stawia nas przed faktami, z którymi bardzo trudno się pogodzić. Pozostawia nam jedynie przyjąć je do świadomości. Ale jak to zrobić ??? Jak ??? - napisał do naszej redakcji znany radomski organista, organizator festiwali i wydarzeń muzycznych Robert Grudzień. Z wielkim bólem zawiadamiam o odejściu do wieczności ukochanej mamy Zofii. Mamo - dziękuję za wszystko - napisał Robert Grudzień.

In memoria aeterna. Msza święta żałobna sprawowana będzie w środę, 8 grudnia o godz.13 w kościele św. Jana Chrzciciela w Stromcu.

Śp. Zofia Grudzień, mama Roberta Grudnia organizowała wspólnie z synem koncerty oraz festiwale. Od roku 1987 w Radomiu, a później w całej Polsce. Była zastępcą dyrektora Roberta Grudnia. Całe życie była związana ze Stromcem i Radomiem. Wspólnym sukcesem matki i syna była inicjatywa festiwalu Radom - Orońsko, który stopniowo rozrósł się do 48 miast w całej Polsce. Otrzymała wiele nagród, dyplomów i wyróżnień. M.in. Srebny Krzyż Zasługi przyznany w roku 2018 przez Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Gen. Franciszka Gągora. Była zasłużonym animatorem kutury i pedagogiem. Pięknie śpiewała od dziecka i brała udział w przedstawieniach teatralnych. Znajomi mówili o Zofii Grudzień: Jesteś jak Hanka Ordonówna, uśmiechnięta, śpiewająca i znakomicie tańcząca.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!