Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

Grudniowe koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralnej

środa, 08 grudnia 2021 10:36 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w grudniu na dwa koncerty. Będzie to Koncert gwiazdkowy oraz Gala sylwestrowa.

Pieśni z krainy trzech religii - Koncert gwiazdkowy 2021. 18.12.2021 (sobota), godz. 18:00, Sala koncertowa R.O.K.Wykonawcy: Gerard Edery - wokal, gitara,

ROK Duo - Marcin David Król i Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce),Radomska Orkiestra Kameralna W programie: barwna muzyka sefardyjska w autorskich aranżacjach na głos, gitarę i orkiestrę kameralną

Ceny biletów:I strefa – bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 złII strefa – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 złCena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

Gala Sylwestrowa, 31.12.2021 (piątek), godz. 18:00, Sala koncertowa R.O.K.

Wykonawcy: Katarzyna Zając-Caban – sopran, Rafał Songan – baryton, Krzysztof Jakub Kozakiewicz – dyrygent,tancerze oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

W programie: słynne arie i duety operetkowe, musicalowe, a także najpiękniejsze walce Straussa, polki i czardaszeCeny biletów:Przedsprzedaż (do 20 grudnia):I strefa – bilet normalny 110 złII strefa – bilet normalny 95 złOd 20 grudnia:I strefa – bilet normalny 125 złII strefa – bilet normalny 110 zł

Muzyczny grudzień z Radomską Orkiestrą Kameralną.

Koniec roku to czas przepełniony świąteczną atmosferą i nieodłącznie związany z obdarowywaniem się prezentami. Również Radomska Orkiestra Kameralna ma dla wszystkich Melomanów muzyczne prezenty. W grudniu będziemy mogli usłyszeć muzyczne perełki. Już 18 grudnia 2021 (sobota) o godz. 18:00 odbędzie się koncert gwiazdkowy pt. „Pieśni z krainy trzech religii”, natomiast 31 grudnia 2021 (piątek) o godz. 18:00 będziemy mogli uczestniczyć w Gali Sylwestrowej, która jest idealnym sposobem na wejście w Nowy 2022 Rok.

Koncert gwiazdkowy „Pieśni z krainy trzech religii” to nowy program, w którym Gerard Edery, ROK Duo i Radomska Orkiestra Kameralna zaprezentują nowe aranżacje orkiestrowe utworów pochodzących z basenu Morza Śródziemnego. Pieśni w językach ladino, portugalskim, hebrajskim, hiszpańskim, arabskim, francuskim, greckim, włoskim i tureckim. Ten eklektyczny program ukazuje bogatą, wzajemną inspirację w muzyce pomiędzy chrześcijanami, muzułmanami i żydami, a także przedstawia kulturowe dziedzictwo, które ukazuje możliwość współistnienia, szacunku i pokoju między wszystkimi ludźmi.

Na scenie będziemy mogli zobaczyć Gerarda Edery, który jest powszechnie uważany jest za mistrza śpiewu i gitary. Ma on do dyspozycji niezwykłą gamę etnicznych stylów i tradycji ludowych z całego świata. Edery jest jednym z najwybitniejszych światowych ekspertów w dziedzinie muzyki sefardyjskiej diaspory. Wraz z tym niesamowitym artystą wystąpi równie niezwykły ROK Duo, w skład którego wchodzi dwóch skrzypków: Lucjan Szaliński – Bałwas oraz Marcin David Król. Zespół posiada bardzo szeroki i różnorodny repertuar, od muzyki klasycznej, poprzez muzykę filmową, etno i musical, aż po muzykę rockową.

Natomiast Gala Sylwestrowa w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej to gwarancja szampańskiego nastroju i niezwykłych doznań muzycznych. W noc sylwestrową ROK zaprasza w niezapomnianą, sentymentalną muzyczną podróż po kontynentach i epokach, podczas której Melomani zostaną wprowadzeni w doskonały, karnawałowy nastrój. W programie znajdą się najsłynniejsze przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, które wspólnie zaśpiewają gwiazdy wieczoru (Katarzyna Zając-Caban – sopran, Rafał Songan – baryton), a Radomską Orkiestrę Kameralną od pulpitu poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Wszystko to wraz z noworocznym kieliszkiem szampana dla swoich melomanów przygotuje Radomska Orkiestra Kameralna.

 

Bilety na koncert gwiazdkowy (35, 30, 25 i 20 zł) oraz na Galę Sylwestrową (110 i 95 zł) dostępne są w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl