Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

Kino

Zimowe premiery w kinie Helios

sobota, 15 stycznia 2022 23:19 / Autor: Wojciech Sałek
foto: kino Helios
Wojciech Sałek

W kalendarzu zima, za oknami często mróz, ale w kinach kolejne gorące premiery. Tym razem trzy premierowe tytuły czekają na widzów oraz nowy film Wesa Andersona, który udowadnia, iż nadal jest w znakomitej formie.

„O czym dzisiaj marzą zwierzęta” czyli propozycja dla naszych milusińskich, „355” czyli piękne agentki służb wywiadowczych ratują świat i „Krzyk” czyli 2 godziny strachu na dużym ekranie. Od tych premier zaczęliśmy rozmowę z Andrzejem Ciesielskim dyrektorem kina Helios, z którym rozmawia Wojtek Sałek:

17 stycznia w ramach cyklu Kino Konesera obejrzymy film „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” Wesa Andersona a w czwartek w ramach cyklu Kultura Dostępna zaplanowany został pokaz filmu „Śmierć Zygielbojma”:

W nadchodzącym tygodniu na widzów czeka najbardziej odjechana muzycznie grupa zwierzaków w filmie „SING 2”. Zabawa na pokazach przedpremierowych murowana!

Po rozgrzewce z ekipą śpiewających zwierzaków warto pozostać w zwierzęcym klimacie i dowiedzieć się „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”. To najnowsza propozycja filmowa dla całej rodziny, którą będzie można zobaczyć już od najbliższego piątku. Zwierzęta także marzą o byciu superbohaterami i o ratowaniu ich zwierzęcego świata…

Kolejna premiera to „355”. Pięć hollywoodzkich gwiazd wciela się w role agentek służb wywiadowczych tyle, że pięciu różnych agencji! Stając w obliczu światowego niebezpieczeństwa muszą zawrzeć przymierze…

Trzecią premierą tego tygodnia jest mocne uderzenie, które wraca po latach! W kinach na całym świecie znów będzie słychać „Krzyk”. Szykują się emocje na najwyższym poziomie, a w ciemnej sali kinowej każdy może okazać się Ghostfacem – słynnym człowiekiem w masce! Ci którzy chcą usłyszeć ponownie krzyk Courtney Cox i Neve Campbell muszą przygotować się na 2 godziny strachu!

17 stycznia w ramach cyklu Kino Konesera Helios przedstawi film „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”. Widzowie będą mieli okazję kolejny raz dołączyć do abstrakcyjnej wizji świata Wesa Andersona, który udowadnia, iż nadal jest w znakomitej formie!

Na 20 stycznia w ramach cyklu Kultura Dostępna zaplanowany został pokaz filmu „Śmierć Zygielbojma” ukazujący losy żydowskiego działacza politycznego, który w ramach protestu przeciwko bezczynności świata wobec tragedii Holocaustu popełnia samobójstwo.