Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

KULTURA

Jutro czeka nas długi dzień. Pokaz filmu w Resursie

poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", w ramach cyklu "Drogowskazy", zaprasza w środę, 19 stycznia o godz. 12.00 i 18.00, na projekcje polskiego filmu dokumentalnego w reż. Pawła Wysoczańskiego pt. "Jutro czeka nas długi dzień".

Jeevodaya w Indiach to ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin założony w 1969 r. przez Polaków: siostrę Barbarę Birczyńską oraz księdza Adama Wiśniewskiego.To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty świecka misjonarka Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki, która przez miejscową ludność nazywana jest Mamą.W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

W ramach cyklu "Drogowskazy" Resursa wyświetla filmy poruszające tematy związane z wiarą, przebaczeniem oraz trudnymi ludzkimi wyborami.Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcjami oraz na biletyna.plZwiastun:

https://youtu.be/oTe8AkpBl40