Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

Kino zaprasza na ciekawe propozycje

sobota, 12 marca 2022 23:24 / Autor: Wojciech Sałek
foto: kino Helios
Wojciech Sałek

W nadchodzącym tygodniu wiele tytułów, które będą doskonałą zachętą do relaksu w kinie przed wielkim ekranem. Coś dla Pań, dla koneserów, dla dzieci, fanów muzyki i miłośników polskiego kina. I dwie premiery, dla dużych i małych.

PREMIERY

Bohaterką najnowszej animacji ze studia Disney/Pixar „To nie wypanda” jest wesoła 13-latka, która wkracza w burzliwy okres dorastania. Kiedy dziewczynkę ponoszą emocje, zamienia się w olbrzymią pandę czerwoną! I tu zaczyna się zwariowana przygoda. Druga premierowa propozycja to horror „Bunkier strachu” o rywalizacji w grze, w której nie ma „game over”, a każda zła decyzja grozi śmiercią.

HELIOS NA SCENIE

12 marca w kinach zrobi się głośno i muzycznie, a to za sprawą wydarzenia w ramach cyklu Helios na Scenie. „BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE” to najnowsza odsłona światowej trasy koncertowej, na której czele stoją ikony popu XXI wieku - BTS.

HELIOS DLA DZIECI

12 i 13 marca zaprezentowany zostanie przedpremierowo film „Za duży na bajki” - pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie.

W niedzielę, 13 marca Helios przygotował coś również dla maluszków w ramach cyklu Filmowe Poranki – kolejne spotkanie z kocimi ulubieńcami „44 Koty”.

Z myślą o dzieciach, które stanowią liczną grupę wśród uchodźców z objętej wojną Ukrainy, Helios rozpoczął cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim. Od 11 marca zaprezentowana zostanie bajka „Tom & Jerry” - szalone połączenie dwóch światów: rzeczywistego z animacją!

KINO KONESERA

W poniedziałek, 14 marca O 18.00 film „The Hand of God” uhonorowanego Oscarem scenarzysty i reżysera Paolo Sorrentino. Twórca zabierze widzów w podróż do czasów swojej młodości spędzonej w Neapolu lat 80-tych.

KINO KOBIET

16 marca fanki cyklu Kino Kobiet będą mogły zobaczyć przedpremierowo „Piosenki o miłości”. Objawienie FPFF w Gdyni to opowieść o miłości, muzycznej pasji i karierze.

KULTURA DOSTĘPNA

17 marca w ramach cyklu Kultura Dostępna „Furioza”, a w nim elektryzujący duet: Mateusz Damięcki i Weronika Książkiewicz. Mocne, surowe kino gangsterskie ukazujące świat, w którym siła i honor odgrywają kluczowe role.

O tych premierach i innych projektach filmowych Wojtek Sałek rozmawiał z Andrzejem Ciesielskim, dyrektorem kina Helios: