Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

KULTURA

W Łaźni zagra Klaudia Kowalik z zespołem

środa, 23 marca 2022 11:00 / Autor: Magdalena Król
fot. Łaźnia
Magdalena Król

Radomski Klub Srodowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" zaprasza w piątek, 25 marca, o godzinie 18, na koncert Klaudii Kowalik wraz z zespołem zatytułowany "Who doesn't love jazz?". Wstęp wolny.

Koncert Who doesn't love jazz? to połączenie wrażliwości wynikającej z pasji do muzyki z wysublimowanymi brzmieniami przenoszącymi słuchaczy prosto do nowojorskiego klubu jazzowego lat 50. i 60.. Podczas występu artyści zaprezentują jedne z najpiękniejszych amerykańskich standardów jazzowych łączących w sobie zróżnicowane style muzyczne takie jak blues, swing, czy bossa nova. Nie zabraknie także kultowych utworów wywodzących się z muzyki improwizowanej i musicalowej jak np. Georgia on my mind, czy Feeling Good.

Klaudia Kowalik - wokalistka, skrzypaczka, muzykolog, autorka tekstów i muzyki. Ukończyła Wokalistykę Jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Muzykologię na Wydziale Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego. Wydała dwa albumy jazzowe, nagrane we współpracy z amerykańskim muzykiem i kompozytorem Stanem Breckenridge. W lipcu ubiegłego roku, dzięki współpracy z wytwórnią Universal Music Polska, artystka wydała swój autorski singiel pt. "Tęsknię". Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji oraz wielu innych krajach. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali wokalnych. Na co dzień założycielka i dyrektor Warsaw Music Academy - prywatnej akademii muzyki mieszczącej się na warszawskim Wilanowie.

Skład formacji: Klaudia Kowalik - śpiew, skrzypce; Jakub Dzierzanowski – fortepian; Kamil Maciorowski - saksofon