Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

KULTURA

"Charytatywne malowanie obrazów" w Wolanowie

piątek, 01 kwietnia 2022 14:32 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

W Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Wolanowie odbędzie się "Charytatywne malowanie obrazów" - wydarzenie wpisuje się w obchody organizowanego w tym roku po raz pierwszy "Dnia Dobra", które odbędzie się 24 kwietnia w Radomiu.

Dzień Dobra będzie wydarzeniem cyklicznym. – Co roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego pragniemy celebrować ten dzień, aby dzielić się miłością i dobrem, które jest w nas – mówi dyr. Caritas Diecezji Radomskiej, ks. Damian Drabikowski:

Caritas organizuje Dzień Dobra, by wzmocnić wolontariat osłabiony z powodu pandemii koronawirusa, by szerzyć kult Miłosierdzia Bożego, integrować lokalną społeczność, promować dobre postawy oraz zbierać środki na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

W najbliższą niedzielę, znani i lubiani mieszkańcy regionu radomskiego wykonają własnoręcznie małe dzieła sztuki. Następnie, obrazy te zostaną przekazane na licytację, która odbędzie się przed koncertem zespołu TGD w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Obrazy zostaną potem zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy. - Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie. Dlatego też zapraszamy wszystkich do udziału. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do większej aktywności oraz udziału w licytacji podczas finału wydarzenia - dodaje dyrektor.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia. Początek o godz. 14:00.