Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

KULTURA

Odkryj nasze miasto - Discover Radom

środa, 06 kwietnia 2022 15:06 / Autor: Magdalena Król
fot. Aleksandra Węglicka/MBP
Magdalena Król

Już jutro, 7 kwietnia, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Dicover Radom. To zajęcia kulturowe przeznaczone głównie dla przebywających w naszym mieście obcokrajowców. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 pod budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Piłsudskiego.

Spacer będzie poprowadzony po angielsku, ale język polski również się na nim pojawi. W rolę tłumaczki oraz przewodniczki wcieli się Aleksandra Węglicka, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, filolog angielski.

To już kolejny spacer w ramach projektu Discover Radom, który organizuje Filia nr 6 MBP. Są to zajęcia kulturowe przeznaczone głównie dla przebywających w naszym mieście obcokrajowców. Poświęcone są przybliżeniu działalności biblioteki, a także poznawaniu ciekawych kart historii, kultury, sztuki i rozrywki Radomia.

Next walks: April 7th-literature MBP-Piłsudskiego 12-sightseeing-a Harry Potter-like room of regional library, famous big names od Radom A visit to Our Lady's Protection Cathedral and museum Literary walk though Kościuszko's Park (Sienkiewicz, Mickiewicz, Słowacki, Żeromski, Gombrowicz)to end in "Proza" for pizza and other stuff