Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

KULTURA

Wielopokoleniowy Zaułek kultury w Rudzie Wielkiej

wtorek, 10 maj 2022 14:46 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Będą występy muzyczne, teatralne, kabaretowe oraz taneczne. Mowa o Zaułku kultury, który odbędzie się w piątek, 13 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej.

Zaułek Kultury" to impreza, której celem jest dobra zabawa, pokaz talentów, a także integracja lokalnej społeczności i środowiska szkolnego.

- Pomysł zrodził się spontanicznie w czasie powrotu z jednego z konkursów. Chcieliśmy stworzyć takie wydarzenie, na którym moglibyśmy zebrać wszystkich utalentowanych uczniów oraz absolwentów naszej szkoły - wyjaśnia Dorota Kwaśniewska, organizatorka wydarzenia.

Motywem tegorocznego spotkania będzie niezapominajka.

- Dzień Polskiej Niezapominajki skłania nas do refleksji, przemyśleń i wspomnień. Tego będzie dotyczył repertuar naszego wydarzenia - dodaje.

Zaułek Kultury" to nie tylko dobra zabawa, ale również czynienie dobra. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz Lenki

- Jest to dziewczynka mieszkająca na terenie naszej gminy. Już mimo młodego wieku wiele przeszła. Jest po rekonstrukcji rozszczepu podniebienia oraz rozdzieleniu zrośniętych palców u rąk. Lenka jest pod opieką specjalistów i rehabilitantów - wyjaśnia Przemysław Kowalski, organizator wydarzenia.

Piąta edycja "Zaułka Kultury" odbędzie się w piątek, 13 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej. Początek o godz. 17.00.

Kto wystąpi podczas "Zaułka" i dlaczego warto angażować się w tego typu inicjatywy w rozmowie z Magdaleną Król opowiedzieli Dorota Kwaśniewska, Przemysław Kowalski, organizatorzy wydarzenia oraz uczeń Kamil Czubak: