Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

KULTURA

Ludzie w moim mieście - koncert Małgosi Nowak Effathy

wtorek, 17 maj 2022 10:30 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W Oratorium przy ulicy Grzybowskiej przy kościele MB Królowej Świata oo. Filipinów 26 maja odbędzie się koncert radomskiej wokalistki Małgorzaty Nowak Effathy. Początek o godzinie 19:00.

Podczas koncertu “Ludzie w moim mieście” usłyszymy znane i premierowe ballady, które zagrają renomowani artyści: Piotr Nowakowski na piano, Łukasz Bizoń na gitarach, Malwina Jaworska na basie, Maciej Madejski na perkusji, a chórki zaśpiewa najmłodsza w zespole Kasia Niedzielska.

Ciekawie zaaranżowane nagrania są w nurcie popularnych współczesnych ballad w stylu pop, rock, bossa-nova, zabrzmią nawet elementy funk. Tytułowy, popularny już w sieci utwór nawiązuje do ostatnich trudnych społecznie dwóch lat, jednak, jak przekonuje nas pieśń: “Kiedyś skończy się ta noc i wstanie nowy dzień, znów będziemy żyć na sto, to nie sen”. I to brzmi! Jak balsam na duszę. Z pewnością usłyszymy piękną balladę “Dwa pociągi”, która wzruszająco opowiada o relacji autorki z wcześnie utraconą mamą.

Tak jak w poprzednich koncertach Małgorzaty Nowak, zabrzmi afirmacja życia i dobra, żeby naładować duchowe i psychiczne akumulatory. Jak zawsze, liczymy na piękną muzyczną i duchową atmosferę.