Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

KULTURA

Klub Młodych Odkrywców Sztuki

czwartek, 02 czerwca 2022 12:15 / Autor: Magdalena Król
fot. Muzeum im. Jacka Malczewskiego
Magdalena Król

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na wystawę prac "Klubu Młodych Odkrywców Sztuki". To prace, które były tworzone przez ponad rok na zajęciach muzealnych.

„Klub Młodych Odkrywców Sztuki” to cykl zajęć polegających na zapoznaniu młodych ludzi oraz ich opiekunów z najbardziej znanymi zjawiskami z zakresu historii sztuki, kultury, obyczajowości, sylwetkami twórców i trendami artystycznymi. Obejmują zarówno zjawiska z zakresu sztuki polskiej, jak i światowej. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, że każde z nich jest poprzedzone prezentacjąi wykładem na temat danego zjawiska w sztuce, następnie uczestnicy zajęć wykonują prace plastyczne związane tematycznie z wykładem. Nie stawiamy limitów wiekowych, w warsztatach biorą udział zarówno małe dzieci, jak nastolatki i ich dorośli opiekunowie.

Zajęcia poszerzają horyzonty i uzupełniają wiedzę przekazywaną na zajęciach szkolnych: nasza oferta obejmuje prezentacje sylwetek znanych na całym świecie twórców, takich jak choćby Pablo Picasso i polskich wybitnych malarzy: np. Józefa Chełmońskiego, motywów i kierunków występujących w sztuce. Przybliżamy także sztukę ludową.

Na zajęcia zapraszane są dzieci z opiekunami, pojawiają się całe rodziny, które wspólnie wykonują prace artystyczne. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Dla uczestników są źródłem zarówno wiedzy, jak i przyjemności z możliwości stworzenia własnego dzieła. Każde warsztaty to przyczynek do przyswojenia dawki wiedzy, podanej w atrakcyjny sposób. Są to zajęcia cykliczne, projektowane były w ten sposób, aby mogły się odbywać dwa razy w miesiącu (niestety ze względu na pandemię i specyfikę zajęć zostały kilka razy przerwane na czas lockdownu).

Ideą warsztatów jest zapoznanie uczestników z różnymi technikami plastycznymi: obrazy olejne, akwarele, farby akrylowe, plakatowe itp., różne rodzaje rzeźby, rysunku, wycinanki, malowanie na szkle.