Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

KULTURA

Piknik gastronomiczny w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

wtorek, 14 czerwca 2022 09:34 / Autor: Magdalena Król
fot. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Magdalena Król

Wiele atrakcji na zwiedzających będzie czekało w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W czwartek placówka będzie czynna od godziny 12:00, a w sobotę i niedzielę odbędzie się Piknik Gastronomiczny „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”.

W świąteczny czwartek, od południa na turystów czekają wszystkie muzealne atrakcje i jak w każdy „wolny” dzień posiłki serwowane na tutejszym placu. Natomiast w sobotę rozpocznie się piknik gastronomiczny, który potrwa do niedzieli. W oba dni będzie trwał od godziny 10:00 do 19:00.

- Na przybyszy czekać będzie kilkanaście stoisk z jadłem, łakociami i napojami a obok tego czynna będzie strzelnica ASG, przejazdy konne i czołgodrom. Swoich fanów będzie mieć zapewne grupa „Tylko klasykiem”, która zaprezentuje kilkadziesiąt „starych” pojazdów. Z kolei Grupa Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej z Radomia pokaże wystawę powtarzalnych karabinów piechoty opracowanych konstrukcyjnie od drugiej połowy XIX wieku do wczesnych lat XX. Prezentacja dla publiczności nosić będzie tytuł „Nauka o broni” - mówi Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Grafik pracy placówki w nachodzący weekend:

Czwartek (Boże Ciało): muzeum czynne w godz. 12-20

Piątek: 8-20

Sobota: 8-20 (w godz. 10-19 Piknik Gastronomiczny)

Niedziela: 8-20 (w godz. 10-19 Piknik Gastronomiczny)