Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

KULTURA

Sztuka zagości na stałe w Radomskim Centrum Onkologii

piątek, 16 czerwca 2023 13:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Radomskie Centrum Onkologii i Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu nawiązały współpracę w realizacji cyklu pt: Spotkanie ze Sztuką. Aktorzy przygotowują specjalne adaptacje, które dostosowane są do warunków szpitalnych.To tylko jeden z aspektów współpracy.

Spotkanie ze Sztuką jest efektem wspólnych wysiłków obu instytucji, które zdają sobie sprawę z siły terapeutycznej sztuki i teatru. Przebywanie w szpitalu bywa trudne i stresujące, dlatego obie strony wierzą, że występy teatralne będą stanowiły przestrzeń radości i ukojenia-mówi Anna Pietruszka z radomskiego teatru. Radomskie Centrum Onkologii i Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odnajdują w tej współpracy unikalną szansę na przekraczanie granic tradycyjnych dziedzin i łączenie sił dla dobra lokalnej społeczności. Wierzymy, że ta inicjatywa przyczyni się do zacieśnienia więzi pomiędzy kulturą a opieką medyczną, a także podkreśli znaczenie teatru jako potężnego narzędzia terapeutycznego-dodaje Anna Pietruszka.

Inauguracja akcji pt: Spotkanie ze Sztuką odbyła się 12 czerwca 2023 roku. W sali konferencyjnej Radomskiego Centrum Onkologii wystąpili Jarosław Rabenda i Joanna Zagórska
we fragmentach sztuki pt: Poskromienie Złośnicy Williama Szekspira w reżyserii Małgorzaty Potockiej.

Inicjatywa ma charakter cykliczny oraz otwarty – raz w miesiącu aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu przez sztukę w postaci przedstawień, wspólnych spotkań, czytania literatury będą przenosić pacjentów szpitala, ich bliskich, ale również wszystkich chętnych do różnych światów czy epok-zapowiada Anna Pietruszka.