Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 22 kwietnia - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Radio Plus Radom /KULTURA/Amfiteatr budzi się na wiosnę!

Kultura

Amfiteatr budzi się na wiosnę!

12 marzec 2018 / Tekst

MOK "Amfiteatr" w Radomiu podkręca tempo i zachęca radomian do działania! W tym tygodniu placówka zaprasza na wieczór z opowieściami "dziwnej treści", warsztaty familijne i ekologiczne oraz spotkanie inicjujące pierwszy w Radomiu sąsiedzki ogród.

Amfiteatr budzi się na wiosnę!
foto: MOK Amfiteatr

Wieczór opowieści – światy znane i nieznane

W najbliższy piątek, 16 marca, Grupa Radomskich Opowiadaczy działająca przy Amfiteatrze organizuje wieczór z niezwykłymi opowieściami. Zainteresowani posłuchają opowieści dziwnych i śmiesznych, historii z morałem oraz baśni i legend. - Opowieści są tak stare jak ludzkość. Kiedyś był to jedyny sposób przekazywania informacji. Również dziś opowieść przenika nowoczesne i tradycyjne media. Czym jest film, teatr czy książka jeśli nie formą snucia opowieści, która ma nam coś powiedzieć o świecie, a która korzeniami tkwi w czasach przedhistorycznych, kiedy nie było jeszcze pisma? - zastanawia się Paweł Błach, organizator wieczoru opowieści.

Spotkanie będzie okazją do wędrówki po światach znanych i nieznanych, która w istocie jest wędrówką wyobraźni przez historię różnych kultur. Wszystko w kameralnej i przyjaznej przestrzeni dawnej garderoby gwiazd „Pod 13” przy ul. Parkowej. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Wkręć się w warsztat - quilling

W sobotę w Kuźni Artystycznej kolejne familijne spotkanie, na którym zainteresowani oddadzą się kreatywnym zajęciom manualnym. Organizatorzy zaprezentują technikę quillingu, polegającą na wykonywaniu ozdób z kolorowych i cienkich pasków papieru.

Warsztaty odbędą się w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego o godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona.

Nasz sąsiedzki ogród – spotkanie z mieszkańcami

Również w sobotę, 17 marca, Amfiteatr zaprasza na spotkanie, w czasie którego przedstawi swoje pomysły na stworzenie wspólnego ogrodu społecznego przy placówce. Planuje się, by był on miejscem otwartym dla radomian, ogólnie dostępnym i współtworzonym przez społeczność lokalną. Docelowo będzie pełnił funkcję edukacyjną, integrującą oraz wypoczynkową. Organizatorzy chcieliby poznać pomysły i sugestie radomian, by lepiej odpowiedzieć na ich oczekiwania. W rozmowie wezmą także udział specjaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą cennych wskazówek.

Początek spotkania o godz. 16.00 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich. Wstęp wolny.

Eko-wiosna-na-na-na! w Kuźni Artystycznej

W najbliższą niedzielę, 18 marca, Kuźnia artystyczna przy ul. Daszyńskiego ekologicznie przywita wiosnę. Tego dnia zaprasza na warsztaty plastyczne, na których z wełny tworzone będą króliki i kurczaki. Radomianie będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o pszczołach – poznają smaki zdrowych miodów i sami nauczą się robić świece. Specjalnymi gośćmi będą… zwierzaki!

Ekologiczny event potrwa w godz. 10-14 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego.Wstęp wolny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Love Hurts

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4