Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 21 marca - św. Mikołaj z Flue, pustelnik
Radio Plus Radom /KULTURA/Amfiteatr zaprasza do gry

Kultura

Amfiteatr zaprasza do gry

31 sierpień 2017 / Tekst

Jak pisać scenariusz i fabułę gry miejskiej dowiedzą się zainteresowani, którzy jutro zajrzą do Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Placówka zaprasza o godz. 18.00 na spotkanie organizacyjne dotyczące warsztatów poświęconych grze miejskiej.

Amfiteatr zaprasza do gry
foto: MOK Amfiteatr

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat i osób dorosłych.

- Gra miejska stanowi bardzo ciekawą formę poznawania swojego miejsca zamieszkania i to w wielu różnorodnych aspektach. Jej tworzenie rozpoczyna się od określenia fabuły, na kanwie której oparta zostanie trasa gry oraz zadania, które będą musieli wykonać jej uczestnicy. Najczęściej do skonstruowania scenariusza gry wykorzystywane są wątki zaczerpnięte z zasobów historii danej miejscowości. Sama zaś zabawa zawiera w sobieelementy gry planszowej w skali makro, zagadki i przeszkody do pokonania przez osoby biorące w niej udział – tłumaczy koordynatorka projektu Anna Dudziak.

Podczas cyklicznych warsztatów, organizatorzy wraz z uczestnikami wspólnie podejmą decyzję, jaki motyw przewodni wybrać tworząc fabułę zabawy. Razem ze specjalistą od tworzenia zagadek opracowane zostaną wszystkie łamigłówki, tajemnice oraz wyzwania, z którymi zmierzą się chętni do udziału w imprezie. Przewodnik turystyczny przybliży ciekawe wątki historyczne, które warto ująć w trasie, zaś plastyk pomoże przygotować wizualne aspekty przedsięwzięcia – mapki, elementy odróżniające grupy czy oznaczenia miejsc, które znajdą się w grze.

Uczestnicy gry podzieleni zostaną na dwie grupy, które w tym samym czasie będą musiały przejść całą trasę gry – dla zwycięzców przewidziano nagrody.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 1 września o godzinie 18.00 w budynkuScena Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.

Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu 667 901 900.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4