Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Radio Plus Radom /KULTURA/Arktyczna Noc Muzealna

Kultura

Arktyczna Noc Muzealna

15 maj 2019 / Tekst

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza 18 maja na Noc Muzeów

Arktyczna Noc Muzealna
Radio Plus Radom

Arktyczna Noc Muzealna w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu w sobotę, 18 maja od godz. 19 do 1 w nocy. O propozycjach dla zwiedzających mówi Ilona Pulnar - Ferdjani, kierownik Działu Oświatowego w Muzeum:

 To nie wszystkie atrakcje jakie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą 18 maja Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu - dodaje Ilona Pulnar- Ferdjani:

Program:

19.00 – Powitanie - hol

19.00 – Birobidżan. Ziemia na której mieliśmy być szczęśliwi – promocja książki Agaty Maksimowskiej i spotkanie z autorką – dział przyrody I piętro (sala audiowizualna)

19.15 – 20.00 – Prelekcja Festiwal Zorzy Polarnej – W krainie ośmiu pór roku – u Saamów w Laponii – duża sala

19.15 – 20.00 – Arktyczne warsztaty (foki, pingwiny, niedźwiedzie polarne z włóczki) – podziemia wejście od korytarza przez Galerię malarstwa polskiego

20.00 – 20.45 - Pokaz mody realizowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług - dziedziniec

20.00 – 20.45 – Warsztaty Festiwal Zorzy Polarnej (torebki w kształcie renifera, zorza z piasku) – duża sala

20.30 – 21.30 – Spotkanie z podróżnikiem Dariuszem Kucharskim – opowieść i pokaz slajdów Norwegia – duża sala

21.00 – Konkurs plastyczny na wystawie Jacek Malczewski 1854 – 1929 – sale 113 – 115

21.15 – 22.00 – warsztaty Festiwal Zorzy Polarnej (malowanie reniferów z masy solnej, maskotka pardwy) podziemia wejście od korytarza przez Galerię malarstwa polskiego

21.30 - 22.15 – Puchalski – Mistrz i uczniowie –spotkanie z Wojciechem Stanem, Anną Puchalska i Sławomirem Wąsikiem – duża slala

22.00 – Koncert Zespołu Lustro - dziedziniec

22.30 – Oprowadzanie po wystawie Radomianie na drodze do Niepodległości – sala 103

23.00 – Rozwiązanie konkursu numizmatycznego – hol

23.00 – Warsztaty arktyczne (foki, pingwiny, niedźwiedzie polarne z włóczki) podziemia wejście od korytarza przez Galerię malarstwa polskiego

23.00 – 00.00 - Prelekcja Festiwal Zorzy Polarnej – W krainie ośmiu pór roku – u Saamów w Laponii podziemia wejście od korytarza przez Galerię malarstwa polskiego

20.00 – 23.00 Archeo-Navigator – konkurs organizowany na wystawie Skarby i tajemnice Piotrówki, rozstrzygniecie konkursu godz. 23.30

19.00 – 1.00 – Wynalazki XIX i XX w. – pokazy w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu – podziemia koło archeologii (sala 37)

Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki otwarta dla zwiedzających – I piętro

Dział Przyrody:

Aleją gwiazd – obserwacje astronomiczne nieba – Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii – dziedziniec koło wejścia do działu przyrody

20.00 – 01.00 - Filmy z cyklu poza kręgiem polarnym  - I piętro (sala multimedialna)

19.00 – 22.00 Zabawy dla dzieci -zespół animacyjny Madagaskar – dział przyrody – sala na parterze koło żubra

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział im. Teofila Rewolińskiego w Radomiu – wycena

i ekspertyza numizmatów, konkurs i wystawy Polscy podróżnicy na monetach oraz Zimowe igrzyska w filatelistyce– hol

Kamienica Starościńska, ul. Grodzka 8 :

Rewitalizacja Sp. z o.o. – Ekspozycja reliktów archeologiczno – architektonicznych założenia zamku radomskiego – Dom wedle Bramy

Stowarzyszenie Drużyna Grodu Piotrówka – Podróże w czasie w początki wczesnośredniowiecznego Radomia;

Radomskie Towarzystwo Numizmatyczne – Wystawy numizmatyczne: Mennictwo Jagiellonów, Wizerunek Jagiellonów na monetach; bicie pamiątkowego, okolicznościowego żetonu

Na tarasie jadło i napoje serwować będą: Używki Świata, Zakład Masarski Mleczków, Firma Fogiel &Fogiel

Wstęp płatny – 1 PLN

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4