Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /KULTURA/Arrivederci, Fosa!

Kultura

Arrivederci, Fosa!

16 sierpień 2018 / Tekst

Aromatyczna kawa w wielu odsłonach, nowe znajomości, uwodzicielskie zapachy, pyszna pizza, dużo śmiechu, muzyki i tańca. Ostatni weekend „Fosy pełnej kultury” upłynie pod znakiem spontaniczności, serdeczności i humoru.

Arrivederci, Fosa!
foto: MOK Amfiteatr

Weekend włoski w Amfiteatrze stanie się pretekstem, by poszukać odpowiedzi na pytanie “Jak cieszyć się życiem?”. W programie warsztaty baristyczne oraz miksologiczne - o tym, jak odkryć dobrą kawę oraz jak przygotować orzeźwiające napoje dodające wigoru. Będzie okazja, by pobawić się gestami i podstawowymi zwrotami w języku włoskim. Odbędą się też perfumiarskie. Na scenie wystąpi grupa teatralno-komediowa Ad Hoc specjalizująca się w improwizacji, która najpierw zaprosi na warsztaty, a potem sama da popis kabaretowy rodem z „commedia dell’arte”. Podczas sobotniego finału będzie można też posłuchać koncertu na dwoje skrzypiec i wiolonczelę. Trio zagra na plażowej scenie takie włoskie przeboje jak np. „Volare” czy „Felicita”, ale też tematy muzyczne skomponowane przez Ennio Morricone. Nie zabraknie Rossiniego i Verdiego.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na familijne warsztaty z pizzą w roli głównej. W zabawny sposób postarają się porównać włoskie zwyczaje do polskich. Pojawią się też Heweliusze Nauki, którzy zaproszą na warsztaty naukowe.

PROGRAM:

SOBOTA

godz. 16 – Saluto! Gesty po włoskugodz. 16.15 – Nie tylko mała czarna [warsztaty baristyczne z Otwartą]godz. 17.00 – ANATOMIA PERFUM [warsztaty z Piotrem Czarneckim – zapisy!]godz. 17.30 – Impro tu i teraz! [warsztaty z grupą Ad Hoc]godz. 18.00 – In vino veritas [warsztaty sommelierskie z Garnizonem wina]godz. 20.30 – Commedia di polacchi [występ grupy Ad Hoc]godz. 21.30 – LASCIATE MI CANTARE – KLASYCZNIE I PRZEWROTNIE [KONCERT]

NIEDZIELA

godz. 16.00 – Lemoniada, per favore! [słodkie warsztaty w upalny dzień]godz. 16.00 – Wąsy Mona Lisy [warsztaty plastyczne z Edytą Jaworską]godz. 17.00 – PIZZA W GÓRĘ! [warsztaty kulinarne]godz. 17.30 – NIE TYLKO LUSTRA WENECKIE [warsztaty naukowe z Heweliuszami Nauki]godz. 19.00 – Arrivederci, Fosa! [niespodzianki]

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4