Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /KULTURA/Coś zmalują w Końskich

Kultura

Coś zmalują w Końskich

05 kwiecień 2019 / Tekst

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na spektakl Teatru Lustro działającego w II LO. W sali bankietowej „Leliwa” w piątek (5 kwietnia) zobaczymy nową sztukę zespołu pod tytułem „Coś zmalujemy”.

Coś zmalują w Końskich
fot. MGDK w Końskich

Teatr „Lustro” działa w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Skłodowskiej-Curie od końca lat 90. minionego wieku. Stworzyły go nauczycielki: Krystyna Okoń i Barbara Styś. Pierwszy spektakl przygotowywany przez Krystynę Okoń, Barbarę Styś i Katarzynę Kordel wystawiono w roku 1998 z okazji 250. rocznicy otrzymania przez Końskie praw miejskich.

W roku 2003 opiekę nad teatrem przejęła polonistka Ewa Paszyńska, która nie tylko reżyseruje spektakle, ale także pisze ich scenariusze. Teatr otrzymał wiele nagród, a jego sztuki doceniane są przez publiczność i krytyków.

Tym razem Lustro zaprasza na spektakl – musical pod tytułem „Coś zmalujemy”. Scenariusz i teksty piosenek stworzyła Ewa Paszyńska, muzykę Marek Werens oraz Wojciech Potocki. Nagraniami podkładów muzycznych zajął się Maciej Lisowski. W spektaklu wykorzystano fragmenty „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza oraz felieton „Mówże waszmość trochę ciszej!” Olgi Lipińskiej. Premiera musicalu miała miejsce 2 marca podczas Balu Charytatywnego organizowanego przez II LO.

– Musical w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego „Lustro” to krótka opowieść o wzajemnych relacjach, miłości, ludzkiej naturze i upływającym czasie – mówi Ewa Paszyńska. – Dworzec kolejowy, gdzie pociągi mkną tak szybko jak życie, wydaje się odpowiednim miejscem do rozmów, zwłaszcza kiedy na peron przychodzi się o pięć minut za późno. Nagle okazuje się, że to, czego szukamy, jest bardzo blisko nas, a szczera rozmowa zmienia bieg wydarzeń. Obok podróżnych malarze próbują coś zmalować, doskwiera im brak czasu i przemijanie, którego, jak zaznaczają, nie było w planie. Na zakończenie uwagę zwróci kupka kamieni, co znika wnet, bo z naturą człowieka tak już jest...

W spektaklu grają: Malarze: Sara Włodarczyk, Jakub Zbróg, Magdalena Wrzeszcz, Julia Gunerka, Natalia Milcarz, Natalia Rybak, Aleksandra Zmieniecka, Julia Tarasińska, Malwina Stępień, Sandra Obiedzińska, Anna Lesiak, Agata Ciołkiewicz, Kamila Góral; Podróżni: Joanna Szocińska, Filip Cieślik, Karolina Antos, Wiktoria Dobosz, Katarzyna Prasał, Natalia Krakowiak, Wojciech Kwintal, Wojciech Potocki; Matka - Michalina Duda.

Początek spektaklu w sali bankietowej „Leliwa” o godzinie 18. Wstęp wolny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4