Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/Dylan po polsku w Radomiu

Kultura

Dylan po polsku w Radomiu

08 maj 2017 / Tekst

Przed nami kolejne wydarzenie z cyklu „Kulturalne Spotkania nad Potokiem”. W piątek, 12 maja o godz. 19.00 na scenie Oratorium przy ul. Grzybowskiej koncert zespołu Dylan.pl z Filipem Łobodzińskim.

Dylan po polsku w Radomiu
foto: dylan.pl

Gdy 13 października 2016 roku świat obiegła wieść, iż Literacka Nagroda Nobla trafia właśnie do Boba Dylana, było to wielkim zaskoczeniem dla wielu. W uzasadnieniu decyzji Akademia podkreśliła istotne znaczenie poetyckości tekstów Dylana dla całej amerykańskiej tradycji muzycznej. Uznany na całym świecie poeta i kompozytor był inspiracją dla wielu pokoleń. I mniej więcej w tym samym czasie powstała płyta zespołu Dylan.pl z piosenkami amerykańskiego noblisty w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego.

Płyta „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru” to  podwójny album, który zawiera 29 utworów z różnych okresów twórczości amerykańskiego barda.Podczas radomskiego koncertu zespół  w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof  Poliński, Tomasz Hernik, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego wykona utwory z płyty , a wśród nich m.in. tak znane pieśni amerykańskiego barda, jak: „Blowin’ in the Wind”, „The Times They Are a-Changin’ czy „Like a Rolling Stone”…

Jak sami muzycy mówią: „Wszystko utrzymane w podwórkowym, łobuzerskim klimacie i przyjaznej atmosferze, sprawiającej na słuchaczach wrażenie, że wykonawcy nie są od nich oddaleni, że to dzieje się gdzieś blisko…”

Wstęp wolny, na zaproszenia, które od wtorku 9 maja będą do odebrania w Liceum Katolickim przy ul. Grzybowskiej 22.

Projekt „Kulturalne Spotkania nad Potokiem” jest finansowany ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 a organizatorem jest Stowarzyszenie „Młyńska” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu.

Patronat medialny: Radio PLUS Radom

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4