Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /KULTURA/Filmowiec ze Stąporkowa doceniony w Hollywood

Kultura

Filmowiec ze Stąporkowa doceniony w Hollywood

30 styczeń 2019 / Tekst

20-latek ze Stąporkowa jedzie w lutym do Hollywood. "Credo" - film Mikołaja Wróbla weźmie udział w prestiżowym festiwalu filmów krótkometrażowych.

Filmowiec ze Stąporkowa doceniony w Hollywood
fot. Radio Plus Radom

To jedyna produkcja z Polski i jedna z kilkudziesięciu na świecie, wybrana przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów na 48. ISFF (Independent Short Film Festival) Screening & Awards. W sumie na festiwal nadesłano filmy ze 130 krajów. W puli zostało 48 obrazów. 

- Duże zaskoczenie. Na pewno większa motywacja do działania. Mam taką osobowość, że nie patrzę zero-jedynkowo. Nie jest tak, że jak udało się przedostać ze swoim filmem do Hollywood, to teraz wypada mi tylko zbierać laury i cieszyć się z samego siebie. Jestem bardzo samokrytyczny wobec siebie i nie potrafię cieszyć się z takich osiągnięć - powiedział nam Mikołaj Wróbel. 

"Credo" to film o taksówkarzu Tomku Bukowskim, ale nie jego praca zawodowa jest tu najważniejsza. Kluczem jest aspołeczna pasja taksówkarza.

- To wielkie wyróżnienie dla gminy Stąporków, że właśnie stąd pochodzi młody i wspaniały reżyser Mikołaj Wróbel, który sławi gminę Stąporków swoim nazwiskiem i swoimi pięknymi filmami - cieszy się Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa. 

W Los Angeles odbędzie się premiera filmu młodego polskiego filmowca. Gala z wręczeniem nagród zaplanowana jest na 14 grudnia.

 Mikołaj Wróbel będzie w poniedziałek 4 lutego po godz. 19 gościem audycji "Nie święci garnki lepią" w Radiu Plus Radom. TU można posłuchać rozmowy.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4