Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 100%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 17 Sty 2018

    Śnieg 1°C -2°C

  • 18 Sty 2018

    Rain And Snow 1°C -1°C

Radio Plus Radom /KULTURA/„Wartościowy Przegląd Filmowy” w Heliosie

Kultura

„Wartościowy Przegląd Filmowy” w Heliosie

20 marzec 2017 / Tekst

Kino Helios i Radio PLUS Radom zapraszają od 31 marca do 6 kwietnia na „Wartościowy Przegląd Filmowy” czyli pokaz filmów poruszających zagadnienia związane z moralnymi wyborami oraz poszukiwaniem i potrzebą duchowości.

Zestaw zawiera dokonania twórców z całego świata, ukazują one różnorodność i złożoność przedstawionych tematów. Oprócz projekcji, w zależności od przyjętej formuły seansom towarzyszyć będzie słowo wstępne, bądź rozmowa z publicznością po projekcji. Pokazy, które trwać będą do 6 kwietnia, rozpoczynać się będą codziennie o 18.30.

31 marca przegląd rozpocznie "Milczenie", najnowszy film Martina Scorsese.

Bohaterami filmu dziejącego się w XVII wieku w Japonii są dwaj młodzi misjonarze, którzy przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać swojego zaginionego mistrza. W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.

Wprowadzenie: Ks. prof. Marek Lis. Doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Opolskiego. Specjalizuje się w środkach przekazu wiary. Pracował w Radiu Plus Opole. Kierownik Katedry Homiletyki, Mediów i Komunikacji Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz prodziekan tego Wydziału. Współredaktor Światowej encyklopedii filmu religijnego (Kraków 2007).

1 kwietnia o 18.30 "Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona.

Jest to dramat historyczny, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Po koniec wojny, wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy, na froncie jest również Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy.

Wprowadzenie: ks. dr Piotr Zamaria. Duszpasterz Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu oraz Krajowy Duszpasterz Skautów Europy, dyrektor zabytkowego Radomskiego Cmentarza przy ul. Limanowskiego

2 kwietnia dokument hiszpański "Ślady stóp".

„Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele, czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia, jednak... Nagrodą może być odnalezienie siebie". Tak zaczyna się ta opowieść o drodze i poszukiwaniu.

Wprowadzenie: ks. Wiesław Lenartowicz. Proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Radomiu, kapelan Rycerzy Kolumba. Organizator motocyklowego rajdu szlakiem armii gen. Andersa oraz pielgrzymki z Rzymu do Krakowa, Via Misericordia - Droga Miłosierdzia.

3 kwietnia film produkcji libańskiej "Anioł".

Rzecz dzieje się w małym, libańskim miasteczku, w którym dom stoi obok domu i wszyscy się dobrze znają. Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa, Larą. Małżeństwo ma już dwie córki i rodzi się wyczekiwany syn. Ale Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać. I wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.

Wprowadzenie: ks. Zbigniew Niemirski. Rektor naczelny radomskiego Gościa Niedzielnego, biblista, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

4 kwietnia rumuński film "Egzamin" z 2016 roku w reż. Cristiana Mungiu.

Reżyser i scenarzysta „Egzaminu” Cristian Mungiu to laureat Złotej Palmy za film „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni”. Bohaterem jego najnowszego filmu jest Romeo Aldeo, lekarz z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem i hipokryzją.

Wprowadzenie: Piotr Kotowski. Organizator wielu przeglądów i imprez filmowych, od lat związany z lubelską Chatką Żaka. Zajmuje się publicystyką filmową i tłumaczeniem dialogów do filmów wchodzących na polskie ekrany. Od 1999 r. wiceprzewodniczący Polskiej Federacji DKF, od 2003 r. przewodniczący Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa. Członek jury na międzynarodowych festiwalach filmowych (Locarno, Karlowe Wary, Czelabińsk, Planete Doc Festival).

5 kwietnia francuski dramat biograficzny "Historia Marii".

To historia pobytu czternastoletniej, głuchoniemej Marie Heurtin w prowadzonym przez siostry zakonne specjalnym ośrodku. Między dziewczynką a jedną z opiekunek zawiązuje się szczególna relacja.

Wprowadzenie: Magdalena Pawelec. Pedagog specjalny, nauczyciel, terapeuta pracujący z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności, w tym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od 4 lat związana ze Stowarzyszeniem Karuzela. Prowadzi konsultacje oraz szkolenia dla rodziców i nauczycieli.

6 kwietnia na zakończenie przeglądu "Komunia", polski dokument Anny Zameckiej.

14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest Komunia Święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

Spotkanie po seansie poprowadzi Marcin Genca ( Echo Dnia ) a gościem będzie: Włodzimierz Wolski. Pedagog, psychoterapeuta, mediator. Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu, Prezes Powiatowego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radomiu, Rzecznik Praw Dziecka w regionie radomskim. Autor wielu projektów i programów m.in. „Ocalić dzieciństwo”.

Patronat honorowy:Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski

Biskup Radomski Henryk Tomasik

Patronat medialny:Radomski Gość Niedzielny, Echo Dnia, Telewizja Dami.

Bilety:18 zł – cena biletu indywidualnego, 12 zł – grupy zorganizowane powyżej 10 osób

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 49
PGE Skra Bełchatów 17 39
ONICO Warszawa 17 36
Asseco Resovia Rzeszów 17 32
Trefl Gdańsk 17 30
Jastrzębski Węgiel 17 30
Trefl Gdańsk 17 29
Cuprum Lubin 17 28
Espadon Szczecin 17 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 21
Cerrad Czarni Radom 17 21
GKS Katowice 17 21
MKS Będzin 17 15
Łuczniczka Bydgoszcz 17 15
BBTS Bielsko-Biała 17 9
Dafi Społem Kielce 17 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA