Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /KULTURA/Ginące krajobrazy w MDK

Kultura

Ginące krajobrazy w MDK

21 maj 2019 / Tekst

Dużym zainteresowaniem cieszył się wernisaż wystawy prac malarskich Arkadiusza Konaszewskiego pn. „Ginące krajobrazy”. Odbył się w on w opoczyńskim domu kultury.

Ginące krajobrazy w MDK
fot. MDK Opoczno

O prezentowanych na wystawie obrazach i grafikach, przedstawiających w dużej mierze pejzaże o tematyce wiejskiej oraz tych odnoszących się do architektury, martwej natury i kobiecego piękna, opowiedział sam artysta Arkadiusz Konaszewski, opocznianin, aktualnie mieszkający w Częstochowie. Jest on wiceprezesem zarządu stowarzyszenia Silesia - TAK ART, które zrzesza artystów z takimi pasjami jak: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba i pirografia. Prezentowanym w MDK pracom z uwagą przyglądały się osoby przybyłe na wernisaż. Nie zabrakło wśród nich burmistrza Opoczna Dariusz Kosno. Wernisaż uświetniły występy grup działających w MDK. Przed opoczyńską publicznością wystąpili uczniowie Doroty Łapkowskiej, instruktor pianina: Kinga Łukasik, Natalia Łazarz i Maciej Kluska oraz uczniowie Leonarda Niedzielskiego, instruktora muzyki: Franciszek Surma, Jan Dobrowolski, Ola Ksyta, Martyna Czeczennikow, Maja Świderska, Malwina Sadowska, Karina Michalak i Antoni Duch.

Wystawę prac malarskich Arkadiusza Konaszewskiego można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Opocznie do 7 czerwca. Wstęp wolny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4